Kauno kolegijos studentai turi galimybę pasinaudoti tarptautinių mainų programų galimybėmis ir dalį studijų laikotarpio praleisti pasirinktoje užsienio aukštojoje mokykloje arba atlikti praktiką užsienio įmonėje. Ši patirtis leidžia ne tik įgyti naujų profesinių žinių ar pagilinti jau turimas, bet ir suteikia galimybę geriau pažinti kitų šalių kultūrą, užmegzti pažintis su studentais iš viso pasaulio, įgyti darbdavių taip vertinamos tarptautinės patirties.

Savo įspūdžiais apie semestrą, praleistą Belgijos Tomo Moro taikomųjų mokslų universitete (angl. Thomas More University of Applied Sciences) pasakoja „Erasmus+“ mainų programos galimybe pasinaudojęs Taikomosios komunikacijos studijų programos studentas Ugnius Vizbaras.

Kodėl nusprendei dalyvauti „Erasmus+“ mainų programoje? Kodėl pasirinkai būtent Belgiją?

Pasinaudoti „Erasmus+“ mainų programos galimybėmis nusprendžiau norėdamas išbandyti save visiškai naujoje ir nepažįstamoje aplinkoje, susirasti naujų draugų, pažinti kitą šalį bei jos kultūrą.

Pasirinkau Tomo Moro taikomųjų mokslų universitetą (angl. Thomas More University of Applied Sciences), įsikūrusį Mecheleno miestelyje tarp Antverpeno ir Briuselio. Nusprendžiau vykti į Belgiją, nes jos sostinė Briuselis dar vadinamas „Europos širdimi“ – čia yra dvi iš trijų pagrindinių sąjungos institucijų bei NATO būstinė, išvystyta geležinkelių infrastruktūra, jungianti daugelį Europos šalių sostinių – tai leidžia patogiai keliauti ir suteikia galimybę plėsti pasaulėžiūrą ne tik studijų, bet ir kelionių metu.

Kaip vyko studijos?

Studijos vyko anglų kalba – dėstytojai puikia mokėjo šią kalbą, kalbėjo aiškiai, todėl mokytis ir suprasti dėstomus studijų dalykus nebuvo sunku. Išvykus pagal „Erasmus+“ mainų programą svarbu prisiminti, kad studijos yra tiek pat svarbios, kiek ir kultūros pažinimas, socialiniai renginiai, todėl svarbu skirti laiko mokymuisi. Jei iškildavo klausimų ar neaiškumų, visada buvo galima kreiptis į dėstytojus, kurie buvo nusiteikę geranoriškai, visada padėdavo, paaiškindavo ir pasirūpindavo, kad visi klausimai būtų atsakyti.

Ar keliavai vienas?

Keliavau vienas, todėl jaudinausi, kad bus sunku susirasti naujų draugų, tačiau gavau vietą aukštosios mokyklos bendrabutyje, kur gyveno didžioji dalis „Erasmus Student Network“ (ESN) narių, su kuriais susipažinau labai greitai.

Informacija apie renginius ir kitas veiklas buvo skelbiama socialiniuose tinkluose, todėl buvo greitai ir lengvai pasiekiama. Pavyzdžiui, pirmoji ESN organizuota veikla buvo „speed friending“, kurios metu teko susipažinti su daug įdomių žmonių iš įvairiausių pasaulio kampelių, todėl jau po pirmos savaitės atsirado bendraminčių su kuriais leidau laiką studijuodamas ir laisvalaikiu, kartu dalyvavome kituose ESN renginiuose ir keliavome.

Ar turėjai galimybę pakeliauti?

Keliavimas buvo viena įsimintiniausių „Erasmus+“ patirčių – pamačiau anksčiau niekur nematytą architektūrą, įdomius miestų išplanavimus, mažus, bet jaukius miestelius su maloniais vietiniais gyventojais. Kadangi susisiekimas iš Briuselio su kitomis šalimis buvo labai patogus ir kartais – itin pigus, paskutinę savaitę praleidau keliaudamas į Paryžių, Londoną, Amsterdamą, Berlyną, Varšuvą ir galiausiai grįžau į Lietuvą.

Visus, kurie dar abejoja, noriu paskatinti pasinaudoti „Erasmus+“ mainų programos teikiamomis galimybėmis, nes tai gali tapti viena geriausių jūsų patirčių. Nesijaudinkite dėl sunkumų, išeikite iš komforto zonos ir pasiryžkite įdomiausiam nuotykiui savo gyvenime!