Ar kada svajojote apie studijas saulėtoje Ispanijoje ar egzotiškame Kipre, naujus draugus iš viso pasaulio ir nepamirštamus nuotykius? „Erasmus+“ programa – tai galimybė, kurią verta išnaudoti kiekvienam studentui. Šiandien dalinamės keturių Kauno kolegijos Verslo fakulteto studenčių, – Justinos, Simonos, Skaistės ir Gretos, – patirtimis, kurios, tikimės, įkvėps ir kitus studentus žengti šį žingsnį.

Ispanija: Madridas – modernus universitetas ir nauji iššūkiai

Tarptautinio verslo studentė Justina Katkauskaitė

Justina ir Simona, Tarptautinio verslo 2 kurso studentės, penkis praeitų metų rudens semestro mėnesius studijavo „Francisco de Vitoria“ universitete Madride, Ispanijoje. Jau stojant į Kauno kolegiją, galimybė išvykti į užsienį buvo didžiausias kriterijus, o Ispanija traukė ne tik dėl oro, bet ir dėl noro išmokti ispanų kalbą.

„Francisco de Vitoria“ universitetas sužavėjo modernumu

Justina prisimena, kad aukštas mokymosi lygis buvo tikras išbandymas, tačiau įgytos žinios – itin vertingos. „Francisco de Vitoria“ universitetas yra modernus ir inovatyvus, veikiantis pagal „American campus“ principą. Universitete galima rasti: baseiną, teniso kortus, futbolo aikštes, sporto salę, įvairias maitinimo vietas, „Tylos zonos“ patalpas, kuriose vienu metu gali mokytis daugiau kaip 100 studentų“, – pasakoja studentė, pridurdama, jog tai puiki akademinė ir socialinė aplinka, skatinanti augti bei tobulėti“. Simona papildo, kad studijų patirtis buvo neįkainojama, o universitetas išvystęs išties stiprią mokymosi sistemą, reikalaujančią pasitempti šios įstaigos studentus.

Kalbos barjerai ir adaptacija

Tarptautinio verslo studentė Simona Vaišvilaitė

Justina pasakoja, kad dar pirmame kurse girdėjo, jog be stiprių anglų kalbos įgūdžių išsilaikyti studijose bus sunku, todėl išvyko į Ispaniją lydima didelio nepasitikėjimo dėl kalbos, tačiau, kaip pati sako,  greitai adaptavosi ir ilgainiui stipriai patobulino šiuos įgūdžius. Simona priduria, kad nebuvo girdėjusi daug stereotipų apie „Erasmus+“ mainų programą, bet tiki, jog pasidarius tinkamus „namų darbus“ apie priimančią instituciją, šalį, jos kultūrą ir kitus aspektus – baimės neturėtų likti.

Patirtys ir patarimai

Abi merginos, svarstantiems apie mainų programą „Erasmus+“, pataria nebijoti išeiti iš komforto zonos ir yra įsitikinusios, jog ši patirtis praplečia akiratį, sustiprina savarankiškumą ir pasitikėjimą savimi, pakeičia požiūrį į studijas, karjerą ir gyvenimą.

„Jūs niekada nebebūsite tokie, kaip atvykote pirmą dieną“, – cituoja Justina Madride vykusios diplomų įteikimo šventės metu išgirstus vieno „Francisco de Vitoria“ universiteto dėstytojo išgirstus žodžius, paantrindama, jog tai visiška tiesa.

Kipras: Nikosija – šiluma, draugystės ir nauji akiračiai

Apskaitos studentė Skaistė Varkalaitė

Tuo tarpu Skaistė Varkalaitė ir Greta Srėbalytė, Apskaitos studijų programos antro kurso studentės, „Erasmus+“ nuotykiui pasirinko Kipro sostinę Nikosiją, ten nuo rugsėjo 20 d. iki sausio 31 d. studijavo Nikosijos universitete (University of Nicosia). Renkantis šalį, kurioje norėtų studijuoti, vieni iš pagrindinių faktorių buvo klimatas, universiteto lygis / žinomumas ir galimybės maksimaliai pritaikyti apskaitos studijoms tinkamą studijų tinklelį. Nikosijos universitetas pasirinktas, atsižvelgiant į kitų studentų patirtis: patikimumą, studijų aplinką, didžiulį studijuojamų dalykų pasirinkimą.

Nuotykiai ir draugystės

Pasirinkusios Kiprą, būsimos apskaitos specialistės teigia nepasigailėjusios. „Erasmus+“ – tai ne tik studijos, bet ir nuotykiai! Susipažinome su studentais iš viso pasaulio, dalyvavome „ESN Nicosia“ organizuojamose kelionėse ir vakarėliuose. Labiausiai įsiminė trijų dienų kelionė į kalnus – vaizdai buvo tiesiog atimantys kvapą! Taip pat turėjome vietinį draugą, kuris aprodė daug gražių vietų, ir dabar juokauju, kad pažįstu Kiprą geriau nei Lietuvą!“ – įspūdžiais dalinasi antrakursė Skaistė.

„Pati šalis paliko gerą įspūdį, kadangi Kipras viena iš tų šalių, uždirbančių iš turizmo, susikalbėti anglų kalba su vietiniais gyventojais nebuvo problemos. Mano pastebėjimu kipriečiai labai šilti ir paslaugūs žmonės, tačiau kaip ir kiti Viduržemio jūros gyventojai – neskubantys gyventi“, – sako Greta.

Kalbos barjerai ir bendravimas

Apskaitos studentė Greta Srėbalytė

Skaistė pasakoja, jog nebuvo girdėjusi blogų stereotipų apie „Erasmus+“, tačiau pritaria, jog viena iš didesnių žmonių baimių yra studijos anglų kalba. Greta antrina, jog anglų kalbos žinios tikrai padeda, tačiau tai neturėtų būti priežastimi atsisakyti „Erasmus+“ galimybių.

Paklausus, ar verta baimintis dėl anglų kalbos, Greta patikina, jog geros anglų kalbos žinios išties padeda, tačiau kalbos spragos neturėtų būti priežastimi atsisakyti „Erasmus+” galimybių. „Bendraudama su kitais studentais pastebėjau, jog visų anglų kalbos lygiai skiriasi, bet visi vieni kitus supranta ir, jei reikia, papildo. Vienų žinios yra labai minimalios ir atsako į klausimus keliais žodžiais, kol kiti plačiau papasakoja savo mintis, tad bijoti atskirties nereikėtų“, – įsitikinusi ji.

„Pati esu drovi ir, norint atrasti bendrą kalbą su žmonėmis, tenka pasistengti. Tačiau daugiau bendraujant, net ir perlipant per save, ugdosi bendravimo įgūdžiai, kurie leidžia lengviau bendrauti ateityje. Programa nėra vien tik apie bendravimą su kitais, bet ir mokymąsi, tad dėmesį galima skirti mokslams ir asmeniniam augimui“, – atkreipdama dėmesį į tuos studentus, kurie baiminasi pasinaudoti mainų programos galimybėmis dėl intravertiškumo, informuoja Greta.

Studijų skirtumai ir patarimai

Abi merginos sutaria, jog studijos Kipre nebuvo sunkios, tačiau reikėjo įdėti pastangų. Jos pastebėjo skirtumus lyginant su studijomis Kauno kolegijoje, pavyzdžiui, Kipre buvo mažiau rašto darbų, tačiau daugiau tarpinių atsiskaitymų ir egzaminų. Žvelgdamos į šią patirtį, Apskaitos studentės pataria Verslo fakulteto studentams nesibaiminti išvykti su mainų programa „Erasmus+“, nes tai puiki patirtis pakeliauti, susipažinti su įvairių šalių studentais, išmokti naujų dalykų apie įvairias šalis ir jų tradicijas.

Ką sako patirtys? Nebijokite išeiti iš komforto zonos!

Justinos, Simonos, Skaistės ir Gretos istorijos – tik keturi pavyzdžiai, kiek daug gali duoti „Erasmus+“ programa. Tai galimybė ne tik tobulėti akademiškai, bet ir praplėsti akiratį, susirasti draugų visame pasaulyje, įgyti naujų įgūdžių ir atrasti save. Jų istorijos – tai įkvėpimas kiekvienam studentui, kuris svarsto apie šią programą. Kaip sako Justina, „Jūs niekada nebebūsite tokie, kaip atvykote pirmą dieną.“ Ir tai yra tiesa – ši patirtis ne tik pakeičia požiūrį į studijas ir karjerą, bet ir palieka pėdsaką visam gyvenimui.

Daugiau informacijos apie tarptautinių mainų galimybes rasite čia.