Dažnai įsimintiniausiais mokslo metais vadinamos tarptautinės studijos prasidėjus pasaulinei pandemijai  įgavo visai kitokį atspalvį: kupiną klausimų, nežinios, baimės ir, ko gero, dažną studentą privertusios „Erasmus+“ studijų ar praktikos planus atidėti „geresniems laikams“. Vis tik, Kauno kolegija gali pasigirti drąsiais studentais, šį semestrą pasiryžusiais pandemijos šešėlį pasitikti toli nuo namų. Jūsų dėmesiui – aktualiausia informacija apie pandemijos situaciją Kauno kolegijos mainų programos partnerėse šalyse iš šiuo metu skirtingose šalyse mokslus kremtančių Verslo fakulteto studentų lūpų.

 Suomijoje – saugiau nei Lietuvoje

„Atrodo, jog pandemijos čia net nėra buvę!“, – tokiais įspūdžiais situaciją Suomijoje šiuo metu apibūdina Turizmo ir viešbučių vadybos antrakursė Evelina Vaičiulytė. Iš Lietuvos į Suomiją dvigubo diplomo studijoms dar rugpjūčio mėnesį išvykusi studentė pasakoja, kad į mainų programą vyko rami, mat tuomet pandemijos šešėlis buvo benykstantis. Vykti studijuoti mergina buvo nusprendusi jau anksčiau, tad Covid-19 situacija jos apsisprendimui įtakos neturėjo. Žinoma, kaip pati teigia, iki pat išvykimo dienos domėjosi situacija šalyje stebėdama ligos atvejų skaičių.

Studentės teigimu, dar vasarą atvykus į Suomiją saviizoliacija reikalinga nebuvo, tačiau saugumo sumetimais drausta lankyti universitetą. „Kiek domėjausi, net ir saviizoliacijos atvejais leidžiama išeiti iš namų, jei tam yra būtinumas (pvz., pas gydytoją), dėvint apsauginę kaukę bei laikantis saugaus 2 metrų atstumo“, – pasakoja mergina.

Šiuo metu Suomijoje naujai užfiksuotų atvejų skaičius didėja, tačiau situacija išlieka žymiai geresnė nei Lietuvoje. „Pietų Karelijos regione (r.p. kuriame šiuo metu yra studentė)  nuo kovo pradžios buvo užfiksuoti viso labo 26 atvejai, tad kaukių, bent jau kol kas, dėvėti nereikia. Reikalaujama laikytis saugaus atstumo ir dezinfekuoti rankas“, – pasakoja antrakursė. Mergina atkreipia dėmesį, kad svarstant apie šią studijų šalį labiausiai saugoti save reikėtų vykstant iš Helsinkio, mat būtent šalies sostinėje fiksuojama daugiausia naujų užsikrėtimo atvejų.

LAB taikomųjų mokslų universitete dėstytojams suteikta laisvė rinktis, kokiu būdu vesti paskaitas. Studentės teigimu, dauguma jų vyksta nuotoliniu būdu, tačiau taip pat nemažai vykdoma universiteto auditorijose. „Kai kurie dėstytojai leidžia pasirinkti patiems studentams, kaip jie nori lankyti paskaitas: nuotoliniu ar kontaktiniu būdu. Jei universitete pasitaikys bent vienas atvejis – bus stabdomos kontaktinės paskaitos.“, – pasakoja Evelina.

Latvija – šalis, gyvenanti be jokių pančių

Kokia šiuo metu situacija Latvijoje sutiko pasidalinti Tarptautinio verslo trečiakursė Emilija Stravinskaitė, kuriai dėl studijų programos sandaros patirtis užsienyje – viena privalomų mokymosi sąlygų. Šią šalį mergina pasirinko dėl noro būti arčiau namų, jei susiklosčius nenumatytoms situacijoms tektų grįžti į gimtinę.

Dar semestro pradžioje Latvija tarptautinius studentus iš Lietuvos pasitiko be privalomos saviizoliacijos, saugumo reikalavimai taikyti tik rekomenduojamo pobūdžio. Pasak studentės, šiuo metu Latvijoje sergamumas mažiausias iš visų Europos šalių, tačiau daugiausia Covid-19 atvejų aptinkama būtent mokymosi įstaigose. Kaip bebūtų, paskaitos EKA taikomųjų mokslų universitete, kuriame studijuoja Emilija, vykdomos įprastu būdu: nereikalaujama dėvėti kaukių, laikytis saugaus atstumo ir kitų higienos reikalavimų.

Danijoje – kiekvienam studentui po asmeninį daktarą

Pusmetį Danijoje nusprendęs praleisti Logistikos antrakursis Deividas Arlauskas įsitikinęs – studentams tikrai nereikėtų bijoti išvykti svetur studijuoti ar atlikti praktiką, nes kiekvienoje šalyje dedamos didelės pastangos kovoti su virusu, tad, Deivido nuomone, atvykęs studentas tikrai jausis saugus. Būtent dėl šios priežasties per pasaulį vilnijantis pandemijos šešėlis būsimo logistikos specialisto visai negąsdino ir sprendimui išvykti įtakos neturėjo.

Prie jūros prisišliejusiame Vailės (Veijle) mieste studijuojantis vaikinas pasakoja, kad šiuo metu Danijoje apribojimai nėra labai griežti – viešose vietose kaukių dėvėti nėra būtina. Jas privaloma dėvėti tik tokiose susibūrimo vietose, kaip viešasis transportas, restoranai ar kino teatrai. Atvykus į šią šalį saviizoliacija rekomenduojama, bet neprivaloma.

UCL universitetinėje kolegijoje (UCL University College), kur šiuo metu mokslus kremta studentas, paskaitos vyksta mišriu būdu: nuotoliniu būdu ir auditorijose. Tarptautinių studentų saugumą užtikrina tai, jog kiekvienam Danijoje gyvenančiam asmeniui yra skiriamas asmeninis daktaras, kuris pasiruošęs suteikti pagalbą bet kuriuo paros metu. „Šioje šalyje esu ramus, nes žinau, jog užsikrėtimo atveju turėsiu žmogų, kuris man padės“, – užtikrintai teigia mainų programos studentas.

Belgijoje – laikantis apribojimų, nėra pagrindo baimintis

Taip pat minties išvykti studijuoti per karantiną neatbaidė Pardavimų ir marketingo antrakursio Vytauto Mikulėno. Studentas savo studijų šalimi pasirinko Belgiją, į kurią atvykus saviizoliacija buvo rekomenduojama, bet neprivaloma.

Leveno-Limburgo universitetinėje kolegijoje, kurioje pusmetį mokslus krims Vytautas, paskaitos organizuojamos mišriu būdu: vieną savaitę vykdomos nuotoliu, kitą – įprastu būdu – fiziškai, skirstant į grupes.

Pasak mainų programos studento, Belgijoje šiuo metu gana griežtai laikomasi saugumo taisyklių: žmonėms draudžiama buriuotis, viešose vietose privalomos kaukės. Remiantis statistiniais duomenimis šiuo metu šalyje nemažas susirgimų skaičius, tačiau, pasak Vytauto, laikantis visų apribojimų, nėra pagrindo baimintis.

„Mano manymu, tikrai verta studijuoti pagal „Erasmus+“ programą net per karantiną“, – užtikrintai teigia Vytautas.

Dar galite suspėti į „Erasmus+“ traukinį

Primename, kad iki spalio 12 dienos vyksta registracija „Erasmus+“ mainų programai pavasario semestre! Norint įgyti neįkainojamos studijų ar praktikos patirties, reikia užsiregistruoti aplikavimo sistemoje ir joje užpildyti studento registracijos anketą. Kilus klausimams galite kreiptis į savo fakulteto tarptautinės veiklos koordinatorių, iš anksto susisiekus su koordinatoriumi el. paštu ir informavus apie atvykimo laiką.