Rugsėjo 9–13 dienomis Kauno kolegijoje studentų dėmesį prikaustė Erasmus dienos’19. Renginio metu apie studijų ir praktikos galimybes užsienyje pasakojo Tarptautinės veiklos koordinatoriai, svetur patirties įgiję dėstytojai, studentai ir įmonių atstovai. Erasmus dienomis’19 norima ne tik informuoti apie šalis, kuriose galima studijuoti ir atlikti praktiką, bet ir siekiama motyvuoti, drąsinama nebijoti iššūkių ir naujos patirties.

Vienoje iš daugelio vykusių paskaitų „Erasmus praktika – kodėl verta? TGW ir absolvento pavyzdys“ tarptautinės logistikos įmonės „TGW Logistics Group“ atstovas Vytautas Janilionis pasakojo, kodėl „Erasmus+“ praktiką užsienyje atlikęs studentas turi pranašumo darbo rinkoje. V. Janilionis studentus ragina įgyti darbo patirties kitose šalyse: taip skatinamas atsakingumas, ugdoma tarpkultūrinė komunikacija, įgyjama naujų profesinių žinių. Pastebima, jog tarptautinę praktiką atliekantys studentai dažnai gauna pasiūlymų tęsti savo veiklą Lietuvoje veikiančiuose tarptautinių įmonių padaliniuose.

Paskaitoje apie pagalbą išvykstantiems studentams kalbėjo ESN (Erasmus studentų tinklo) organizacijos Kauno kolegijoje atstovė Ona Marija Ladigaitė. Pranešėja pastebi, jog tie, kurie nedrįsta išvykti su „Erasmus+“ programa, pirmiausia turėtų prisijungti prie ESN draugijos, kurioje susipažintų su studentais iš įvairių šalių, atrastų pasitikėjimo savimi. Kitose šalyse esantys ESN organizacijos nariai siekia užtikrinti, kad į užsienį atvykę Kauno kolegijos studentai jaustųsi kuo geriau, jiems padedama tiek buitiniais, tiek studijų klausimais. ESN organizacijos narė Agnė Marčiulaitytė, kuri buvo išvykusi į VIVES universitetinę kolegiją Belgijoje, tikina, jog studijas užsienyje tikrai trokštų pakartoti, o norintiems dalyvauti „Erasmus+“ programoje pataria išmokti planuoti finansus, skirti dėmesio paskaitoms, nesijaudinti dėl anglų kalbos įgūdžių – visko palaipsniui išmokstama.

Paskaitą „Vykti negalima praleisti. Kur dėti kablelį?“ skaitė Kauno kolegijos Karjeros centro vadovas Mindaugas Samuolaitis. Jis akcentavo, jog žingsnį išvykti „Erasmus+“ studijoms reikia priimti savarankiškai, būtina apsvarstyti visus galimus scenarijus, kelionės privalumus ir trūkumus. M. Samuolaitis iš asmeninės patirties pastebi, jog šios kelionės ir praktika užsienyje sužadina nuotykių troškimą, be to gali kardinaliai pakeisti gyvenimą ir paskatinti pažinimo džiaugsmą. Pabrėžiama, jog iš tūkstančių studijas aukštosiose mokyklose baigusių studentų išsiskirti padeda dalyvavimas „Erasmus+“ programoje. M. Samuolaitis akcentuoja, jog pasiryžimas studijuoti užsienyje darbdaviui parodo, kad studentas investuoja į save, jam galima patikėti užduotis, reikalaujančias drąsos ir iniciatyvumo. Paskaitoje supažindinta ir su galimybe tam tikrų studijų metu Kauno kolegijoje įgyti dvigubą diplomą.

Primename, kad norintys studijuoti užsienyje ir atlikti „Erasmus+“ praktiką turi registruotis iki spalio 31 d. Dėl detalesnės informacijos kreipkitės į savo fakulteto Tarptautinės veiklos koordinatorius.

Renginio akimirkos