Pasaulyje gerai žinomas elektroninis sportas neaplenkia ir Lietuvos. Dėl technologijų proveržio keičiantis žmonių įpročiams ir pomėgiams sportas įgavo ir kitokią – elektroninę – formą. Europoje ir JAV esantys universitetai organizuoja specialius elektroninio sporto modulius ir studijų programas, renka aukštųjų mokyklų rinktines ir organizuoja turnyrus studentų bendruomenei, tačiau Lietuvoje e. sportas dar tik žengia pirmuosius žingsnius.

Kauno kolegija šių metų gruodžio 16 d. atidarė e. sporto akademiją, kuri leis sujungti skaitmeninio pasaulio ir mokslo potencialą. „Ši erdvė – studentams skirta laisvalaikio praleidimo zona, kurioje įrengtos penkios žaidėjams skirtos vietos ir viena vieta e. sporto dėstytojui. Pamatinė akademijos įkūrimo idėja – organizuoti Kauno Kolegijos vidaus e. sporto turnyrus ir atrankas į nacionalinio lygmens rinktines. Džiaugiuosi bendradarbiavimo su Lietuvos futbolo federacija tęstinumu. Mūsų bendras tikslas – e. sporto tarptautinė projektinė veikla, į kurią bus įtraukti studentai, dėstytojai ir socialiniai partneriai“, – atskleidžia Kauno kolegijos Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedros vedėjas dr. Andrius Brusokas.

Kauno kolegijos Verslo fakultete Sporto vadybos studijų programoje jau prieš trejus metus pradėta dėstyti e. sporto disciplina, o dabar įrengta ir e. sporto akademija. „Idėja sukurti elektroninio sporto erdvę Kauno kolegijoje kilo remiantis užsienio universitetų praktika. Norime viešinti e. sportą akademinėje kultūroje Lietuvoje. Ši erdvė skirta ne tik žaidimams ar sportiniams turnyrams, bet ir edukacijai“, – prideda idėjos iniciatorius, dėstytojas Edgaras Abromavičius.

Lietuvos futbolo federacijos generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius džiaugiasi bendradarbiavimu su Kauno kolegija ir atskleidžia, kad e. sporto akademijoje tikisi išauginti jaunus profesionalus: „Matome, kad e. sportas šiuolaikiniam jaunimui yra viena iš šakų, kurioje galima save realizuoti. Planuojame rengti čempionato atrankas, tikimės čia užsiauginti savo jaunąją kartą elektroninio sporto erdvėje, kuri vieną dieną atstovaus nacionalinę rinktinę ir Lietuvą Europos ar pasaulio čempionatuose. Labai džiaugiamės, kad Kauno kolegija parodė iniciatyvą šiai veiklai“, – akcentuoja E. Stankevičius.

Sporto erdvei logotipą sukūrė ir sienas piešiniais papuošė Kauno kolegijos Menų akademijos Dizaino studijų programos trečio kurso studentai. Studentas Povilas Kupčinskas, grafičio menu išpiešęs e. sporto akademijos sienas, atskleidžia, kad sunkiausia buvo sugalvoti iliustracijos idėją, tačiau galutinis rezultatas džiugina ne tik patį menininką, bet ir visą bendruomenę.

Taip pat skaitykite: Lietuvos futbolo federacija, Kauno.diena.lt, Diena.lt, Kaunieciams.lt, Lrytas.lt, Lrt.lt.