Jau ketvirtą kartą į sostinės gatves, Vilniaus miesto savivaldybės ir lauko reklamos kompanijos „JCDecaux Lietuva“ iniciatyva, sugrįžo projektas „Menas be stogo” – didžiausia meno galerija po atviru dangumi.

Didelio susidomėjimo iš vilniečių ir miesto svečių sulaukiančiame projekte pristatomas Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Mados dizaino studijų programos lektorės, tapytojos Lauros Slavinskaitės paveikslas „Fear of Missing Out”.

Projektas „Menas be stogo“ pirmą kartą įgyvendintas po pirmojo karantino siekiant padėti dėl pandemijos nukentėjusiems menininkams. Projekto iniciatoriai džiaugiasi, kad jis sulaukė rekordinio kūrėjų susidomėjimo bei vilniečių ir miesto svečių įsitraukimo, kurie leidosi į meno paieškas netikėtose Vilniaus miesto vietose.

Šiais metais galerijoje po atviru dangumi galima pamatyti net šimto menininkų didelio formato darbų atspaudus eksponuojamus skirtingose miesto vietose esančiuose lauko reklamos stenduose. O dar keli šimtai kūrinių meno mylėtojams yra pasiekiami virtualioje galerijoje www.menasbestogo.lt, kuri atvira visus metus.

„Prieš kelis metus pradėdami šį projektą nesitikėjome, kad jis turės tokią tąsą, bet kūrėjų susidomėjimas ir meno gerbėjų palaikymas rodo, kad jis yra laukiamas vasaros įvykis“, – sako lauko reklamos kompanijos „JCDecaux Lietuva“ vadovė Žaneta Fomova.

Projekto „Menas be stogo” maršrutą, kuriame sužymėtos meno kūrinių lokacijos, rasite čia.

Nuotraukos: Projekto organizatorių ir L. Slavinskaitės

Parengta pagal www.vilnius.lt inf.