Vasario 25–26 dienomis Kauno „Žalgirio“ arenoje vyko didžiausias Lietuvoje sveikatinimo renginys „Sveikatos dienos 2023“, kuriame dalyvavo ir pirmosios medicinos pagalbos mokymus vedė Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Slaugos katedros dėstytojai ir studentai.

Mokymų metu lektoriai dr. Donatas Gužauskas, Virginija Gutienė, Dalė Smaidžiūnienė, Vilma Rastenienė ir Rasa Juozapavičienė, kartu su Bendrosios praktikos slaugos studijų programos studentais, renginio dalyviams pademonstravo, kaip suteikti pirmąją pagalbą žmogui ūmių būklių metu įvykus klinikinei mirčiai, užspringus, esant kraujavimui bei parodė, kaip naudotis automatiniu išoriniu defibriliatoriumi.

Renginio dalyviai galėjo ne tik išgirsti, bet ir, padedant lektoriams ir studentams, praktiškai pabandyti teisingai atlikti pradinį gaivinimą kūdikiui, vaikui, suaugusiajam, išmoko suteikti pirmąją pagalbą užspringus. Susirinkusieji taip pat sužinojo apie kraujavimo stabdymo būdus, kaip uždėti spaudžiamąjį tvarstį, kaip panaudoti turniketą ir pasidaryti jį iš pagalbinių priemonių esant masyviam kraujavimui.

Daugiau informacijos apie kvalifikacijos tobulinimo kursus ir neformaliojo švietimo programas, vykdomas Kauno kolegijoje, galite rasti čia.