Gegužės 25–27 dienomis Palangos gatves ir erdves buvo užplūdę sportui prijaučiantys žmonės ir kolektyvai – 23-ąjį kartą vyko sporto festivalis „Sportas visiems“, subūręs įvairių sporto šakų mėgėjus iš visos Lietuvos. Sporto festivalyje dalyvavo ir Kauno kolegijos kolektyvas – konkurse „Džiaugsmo gimnastika“ debiutavusios studentės ir trenerė nuskynė laurus ir parsivežė nugalėtojų taurę.

Sporto festivalio „Sportas visiems“ esmė – suburti įvairaus fizinio pajėgumo sporto mėgėjus ir taip skatinti užsiimti sportine veikla. Renginio organizatoriai šiemet sporto entuziastams buvo parengę daugiau nei 75 aktyvius užsiėmimus: žmonės galėjo save išbandyti žaisdami krepšinį, futbolą, tinklinį, atsipalaiduoti mankštindamiesi, rodyti savo lankstumą ir kūrybiškumą šokdami ir dalyvauti daugelyje kitų veiklų.

Kauno kolegijos kolektyvas, suburtas iš 28 merginų ir trenerės, sporto festivalyje rodė savo šokio gebėjimus: kartu su kitais sporto mėgėjais šoko masinį šokį, o konkurse „Džiaugsmo gimnastika“ dalyvavusios 24 studentės ir trenerė rodė parengtą individualų šokio numerį, kuriame susipynė moteriško hiphopo, vogue ir šiuolaikinio šokio elementai. Šiame konkurse Kauno kolegijos kolektyvas 18–25 metų amžiaus pogrupyje be didelės konkurencijos buvo išskirtas kaip geriausias ir įvertintas „Džiaugsmo gimnastikos“ nugalėtojų taure.

Dalindamasi įspūdžiais trenerė Laura Mekšriūnienė neslepia džiaugsmo ir teigia, kad laimėjimas pasiektas sunkiu darbu: „Visi priėjo ir klausė, iš kur tos merginos, ar jos profesionalės, bet čia tik juodas darbas, nes repetavome jau nuo kovo mėnesio. Vieni daugiau investavo į drabužius, bet esmė ne tai. Svarbiausia – kiek darbo įdėta. Būta pasirodymų su dalyviais, vilkinčiais gražius rūbus, bet rezultatas nevertas pagyrų. Nebūtina žibėti auksu, kad gerai pasirodytum“, – tvirtina trenerė, pabrėždama įdėtų pastangų ir skirto laiko svarbą.

Iš kitų komandų Kauno kolegijos grupė išsiskyrė ne tik šokiu, bet ir komandos dvasia: „Visą laiką elgėmės kaip komanda. Paskelbus laimėtoją iš kiekvieno pogrupio, atsiimti apdovanojimą eina treneris. Aš apsižvalgiau ir pasakiau merginoms, kad tikrai neisiu viena. Ir mes į sceną operatyviai sugūžėjome visos. Taurė ne mano, o mūsų visų, nes darbo įdėjome visos“, – komandiškumo reikšmę pažymi trenerė.

L. Mekšriūnienė neslepia, kad Kauno kolegijos komanda buvo ne kartą pastebėta ir vis atsidurdavo dėmesio centre – renginio metu šmėžuojantys ryškūs Kauno kolegijos marškinėliai su logotipu, plevėsuojanti Kolegijos vėliava ir šūksniai patraukė renginio vedėjo, dalyvių ir žiūrovų dėmesį. „Buvo daug sveikinimų ir priėjimų iš šalies. Priėję žmonės klausė, ar jūs tikrai iš Kauno kolegijos, ar jūs tos, kurios šokote. O mes juokaudamos sakome, kad ant nugaros aiškiai užrašyta. Visi rankas spaudė ir kitaip išreiškė palaikymą. Pasijautėme kaip profesionalės. Nežinau, kaip bus kitais metais, bet šiemet tikrai džiugu, smagu, jaučiame didžiausią euforiją“, – apie sulauktą dėmesį ir emocijas pasakoja trenerė.

Pasiektas laimėjimas tapo ne tik įvertinimu, bet ir paskata trenerei bei studentėms galvoti apie būsimus pasirodymus: „Galvojame ir apie ateitį. Konkurencija šiame festivalyje žvėriška, tai planuojame ruošti naują numerį. Su merginomis juokiamės ir svarstome, kokį kozirį parengsime jau kitąmet. Dauguma studenčių – pirmakursės ir antrakursės, todėl kitais metais dar tikrai sudalyvaus. Tikėtina, kad komanda ir dar papilnės. Nesu turėjusi tokių darbščių mergaičių. O ir merginos tikrai nenori skirtis su šokiu, ypač po tokio pakilimo“, – atvirauja trenerė.

Kultūrinės veiklos ir sporto centro vadovas dr. Andrius Brusokas didžiuojasi ir džiaugiasi, kad toks svarbus laimėjimas pasiektas neseniai Kauno kolegijoje atrastoje šokio veikloje. „Esu laimingas, kad šiemet jau antroje sporto srityje (pirmoji – krepšinis) einame išvien ne tik su kolegijomis, bet ir universitetais. Galiu drąsiai teigti, kad atradome naują sporto kryptį, kurioje ne tik debiutavome, bet ir jau parsivežėme laimėjimą. Sveikinu trenerę ir studentes, kurios į gausią komandą susibūrė iš įvairių fakultetų“, – džiaugsmo neslepia Kultūrinės veiklos ir sporto centro vadovas ir žada, kad bus ieškoma daugiau motyvacinių priemonių skatinti šokio srities plėtojimą.

Nuotraukos iš Kauno kolegijos šokių kolektyvo ir Lietuvos sporto asociacijos „Sportas visiems“ archyvo.

Kauno kolegijos kolektyvo pasirodymas konkurse „Džiaugsmo gimnastika“ – vaizdo įraše: