Pasaulis mums kasdien atveria vis daugiau galimybių – mokytis, keliauti, megsti ryšius,  kurti meną ar verslą. Kiekviename žingsnyje mes susiduriame su kalba. Europos Komisija skatina kalbų mokymąsi ir jų įvairovę visoje Europoje, o Kauno kolegijos Kalbų centras praneša džiugia žinią – jog šįmet mūsų aukštoji mokykla gali pasiūlyti studentams savo kalbų kraitį papildyti daugiau nei dešimčia užsienio kalbų.

Kauno kolegijos užsibrėžtis – užsienio kalbų plėtra

Kalbų centras įsteigtas 2018 m. rugsėjį kaip padalinys, atsakingas ne tik už dviejų studijų programų – Verslo anglų kalba ir Anglų kalba ryšiams su visuomene – realizavimą, bet ir daugiakalbystės kolegijoje plėtojimą. „Mokydamiesi užsienio kalbų mes laviname savo kognityvinius gebėjimus, plečiame žodyną ir savo kultūrinę kompetenciją, taip pat atsiveria didesnės galimybės užsitikrinti perspektyvią poziciją darbo rinkoje“, – akcentuoja Kalbų cento vadovė Renata Sedliorienė.

Anglų kalba – tarptautinė komunikacijos kalba. Dažnai darbo skelbimuose ji pateikiama kaip savaime suprantama sąlyga, prie jos prirašius privalumą – kitos užsienio kalbos žinias. Europos komisijos siekis, kad be savo gimtosios kalbos, pilnavertis darbo rinkos dalyvis mokėtų dar bent dvi Europos kalbas.

„Kauno kolegija sėkmingai įgyvendina savo užsibrėžtą tikslą – daugiakalbystės ir daugiakultūriškumo plėtojimą, grindžiamą kūrybiškais, technologiškai pažangiais metodais, dėstytojų kompetencija“, – pabrėžia Kauno kolegijos direktorius Paulius Baltrušaitis ir džiaugiasi aktyviu studentų domėjimusi bei noru  įsitraukti į kalbų mokymosi procesus.

Nuo Skandinavijos iki arabų pasaulio

Studentams kaip laisvai pasirenkamus dalykus siūloma rinktis lietuviui vis dar egzotiškas norvegų, nyderlandų, italų, suomių ir arabų kalbas. Šįmet sudaryta galimybė mokytis pradinį lygį, ateityje planuojami ir aukštesni lygiai. „Italų kalba šiais metais tikra karalienė: studentai akimirksniu užsiregistravo į šios kalbos kursą“, – džiaugiasi studentų aktyvumu Kalbų centro vadovė.

Kalbų centras siūlo ir tradicines, kolegijoje jau senai realizuojamas užsienio kalbas – vokiečių, prancūzų, rusų ir, žinoma, anglų. Studentai turi galimybę mokytis pradinio ir aukštesnių šių kalbų lygių.

„Kalbų mylėtojams taip pat siūlome rinktis dalyką anglų kalba – Tarpkultūrinę komunikaciją. Tai puiki galimybė sužinoti, kokiais kodais, simboliais ir kalbos manieromis komunikuoti įvairiausiuose pasaulio kampeliuose“, – informuoja  R. Sedliorienė.

Dvigubo diplomo galimybė ir kalbų mokymo projektas

Kauno kolegija palaiko dialogą su skandinavų šalimis, Nyderlandais – studentai išvyksta dalinėms studijoms ir praktikoms, institucija pasirašo sutartis su verslo įmonėmis, tad Kalbų centras planingai siūlo mokytis norvegų, suomių, olandų kalbų.

Suomių kalbą, Kalbų centro vadovės nuomone, būtų ypač naudinga rinktis Turizmo ir viešbučių vadybos studijų programos studentams, nes šįmet Kauno kolegijos Verslo fakultetas kartu su ilgamečiu partneriu –Saimos taikomųjų mokslų universitetu  (angl. Saimaa University of Applied Sciences) – atvėrė kelius šios programos studentams įgyti dvigubą diplomą.

Kalbų centrą aplankė dar viena sėkmė – gautas finansavimas Nordplus Nordic Language projektui „Multilingualism as a Key to Enhance Students‘ Employability“, kurio rezultatas – suomių ir švedų kalbų mokymo medžiagos nuotoliniam mokymui parengimas. Tad kitąmet studentams turėtų būti sudaryta galimybė studijuoti dar ir švedų kalbą.

Netrukus Kalbų centras planuoja studentus mokyti kinų ir ispanų kalbų, kurios jau keletą metų organizuojamos ir Verslo fakultete. Daugiakalbystės plėtra Kauno kolegijoje įgauna pagreitį – užsienio kalbų pasirinkimą planuojama užauginti iki dvidešimties.