Kauno kolegijos Dietetikos studijų programos studentė Deimantė Žurinskaitė, siekdama atrasti ką nors naujo ir išbandyti save, pasirinko daugeliui neįprastą sporto šaką – jėgos trikovę. Šiandien mergina ne tik užima aukštas pozicijas tarptautiniuose čempionatuose, bet yra ir įvairių varžybų nugalėtoja, atstovaujanti Kauno kolegiją.

Jėgos trikovė – jėgos sportas, susidedantis iš trijų bandymų pasiekti maksimalų svorį trimis kėlimais: pritūpimu, spaudimu ant suoliuko ir mirties traukos. Kaip ir olimpiniame sunkiosios atletikos sporte, šioje sporto šakoje sportininkai atlieka vieno svorio štangos, apkrautos svarmenų plokštelėmis, kėlimą.

Iš Simno miesto (Alytaus raj.) kilusi D. Žurinskaitė profesionaliai jėgos trikovės sportu pradėjo užsiimti 2018 m., o tarp šalies sporto žvaigždyno atsidūrė šių metų birželio 6 d. Kauno kolegijos Sporto centro vadovė Laura Mekšriūnienė prisimena jos pirmąsias varžybas 2022 m. tarp kitų aukštųjų mokyklų.

„Tą dieną net nebūčiau pagalvojusi, kad viskas pasisuks ypatinga linkme. Studentė parodė itin aukštus rezultatus, kas nustebino visus susirinkusius. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad Kauno kolegijos vardą galima garsinti ir su šia sporto šaka“, – su šypsena mintimis dalijasi L. Mekšriūnienė.

Studentė prisimena savo pirmąsias varžybas, kurios buvo išskirtinės.

„Prisimenu savo pirmąsias varžybas, kurios įvyko 2019 m. Nors tą kartą ir neužėmiau jokios prizinės vietos, tačiau pirmas įspūdis tikrai buvo ypatingas. Džiaugiausi stebėdama kitų sportininkų rezultatus ir emocijas“, – pasakoja studentė.

Merginai pačios svarbiausios varžybos vyksta 2 kartus į metus, bet per visus metus dar papildomai būna keletas varžybų, pavyzdžiui, štangos spaudimo čempionatas. D. Žurinskaitė teigia, kad šiame sporte reikia motyvacijos, kurią jai suteikia pasiekimai.

„Didžiausią motyvaciją man suteikia pasiekti rezultatai – kuo didesnis svoris, tuo labiau auga motyvacija ir tikslai, tuomet matai, jog pastangos ir sunkus darbas atsiperka. Motyvaciją suteikia ir klaidos, po kurių stengiesi tapti geresniu nei buvai, nors viso pasiruošimo metu būna visko: ir sunkių dienų, ir motyvacijos trūkumo, tačiau būtent tokiomis dienomis padeda trenerio, komandos ir šeimos palaikymas“, – teigia sportininkė.

D. Žurinskaite pasižymi atsakingumu ir kruopštumu, tačiau neslepia, kad būna ir sunkių akimirkų, kai įdedamos pastangos treniruočių metu nedžiugina, tačiau tam yra kelios priežastys.

„Mano nuomone, jėgos trikovėje sunkiausia yra išlaikyti motyvaciją ir nuoseklumą kiekvieną kartą, koncentruotai įdėti maksimalias pastangas į kiekvieną treniruotę. Kai esi vidutiniame arba žemame lygyje, tai „viskas eina kaip per sviestą“. Kai esi aukštesniame lygyje, tai prasideda svyravimai treniruotėse, kai gali kelias savaites nesikeisti svoriai taip, kaip nori arba sumažėti jėgos, o paskui vėl kilti. Dar vienas sunkus dalykas yra lyginimasis su kitais, nes niekada nesilygini su prastesniais už save, visada lyginiesi su aukštesnio lygio sportininkais, kas irgi gali iškreipti požiūrį į save ir savo rezultatus“, – atvirauja mergina.

D. Žurinskaitės rezultatai stebina kiekvieną. Mergina, paskutiniųjų varžybų metu, kategorijoje iki 52 kg pasiekė elito klasės sportinį normatyvą: 6 Lietuvos rekordai jaunimo ir suaugusiųjų amžiaus grupėse, 1 vieta savo svorio kategorijoje, 2 vieta absoliučioje moterų kategorijoje. Pritūpimai 115,5 (jaunimo rekordas), spaudimas 61,5 (jaunimo rekordas), trauka 140 (jaunimo ir suaugusiųjų rekordai), suma 317 (jaunimo ir suaugusiųjų rekordai).

Kauno kolegijos studentė džiaugiasi savo rezultatais ir toliau planuoja tobulėti šioje srityje, sudalyvauti tarptautiniuose čempionatuose, pagerinus svorio kategorijos iki 52 kg, ir garsinti Kauno kolegiją savo laimėjimais.