Darbdaviai, ieškodami specialistų, vis dažniau pabrėžia kognityvines ir kūrybines kandidatų į vienas ar kitas pareigas savybes. Vykstantys pokyčiai rinkoje diktuoja išaugusį socialinių, sisteminių ir technologinių įgūdžių poreikį. Vystantis inovacijoms, konkurencingumas svarbus ne tik įmonėms, bet ir jauniesiems specialistams, kuriems būtina savo gebėjimus, žinias ir įgūdžius nuolat atnaujinti. Tokiomis mintimis šiuolaikinės darbo rinkos poreikius apibendrina Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakulteto dekanė Ona Junevičienė.

Dėmesys investicijoms ir technologijų įtakai

Balandžio 17 d. Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakulteto kiekvienais metais organizuojamos studentų mokslinės–praktinės konferencijos „Verslo aktualijos būsimųjų specialistų požiūriu 2018“ metu didžiausias dėmesys teko ketvirtosios pramonės revoliucijai, vykstančiai ant trečiosios skaitmeninės revoliucijos pamatų ir iššaukiančiai didžiulius pokyčius ekonomikoje ir visoje visuomenėje.

„Kaunas atsigauna, miestui jau dabar reikia specialistų, o bėgant laikui, šis poreikis tik didės: jau dabar planuojama sukurti 4–5 tūkstančius naujų darbo vietų“, – konferencijos metu statistiką pristatė UAB „Hegelmann Transporte“ finansų direktorius Vytis Arlauskas, ragindamas studentus auginti save, tapti lyderiais, būti motyvuotais ir konkurencinėje kovoje išsiskirti savo žiniomis.

Google nuolatos fiksuoja jūsų temas. Informacija apie jus – nuolat kaupiama. Vėliau tai panaudojama įvairiais įmonių tikslais“, – apie asmeninių duomenų saugumą bei privatumą internetinėje erdvėje konferencijos dalyvius susimąstyti kvietė pranešimą apie rinkodarą ir internetinius sprendimus skaičiusi Mykolo Romerio universiteto, Kauno kolegijos lektorė Gintarė Gulevičiūtė.

Studentų konferencijoje – požiūrių įvairovė

Diskutuoti ekonomikos, vadybos, teisės ir kitais svarbiais klausimais kvietė bei savo atradimus, tyrimus ir naujas idėjas pristatė akademinis jaunimas – Kauno kolegijos, Kauno technologijos universiteto, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos, Aleksandro Stulginskio universiteto studentai. Konferencijos dieną, po plenarinio posėdžio, darbas persikėlė į tris sektorius, kuriuose jaunieji specialistai dalijosi vadybos, apskaitos ir finansų bei teisės aktualijomis.

Skatinant jaunuosius specialistus įsitraukti į mokslinę–praktinę veiklą, geriausiųjų pranešimų autorių laukė apdovanojimai. Šiais metais plenarinio posėdžio laureate tapo Maisto pramonės verslo vadybos trečiakursė Eglė Grigaitytė (Kauno kolegija), pristačiusi žiedinės ekonomikos modelį versle bei maisto pramonėje.

Vadybos sektoriuje geriausiu pranešėju tituluotas Turizmo ir viešbučių vadybos trečiakursis Herkus Minikevičius (Kauno kolegija), pristatęs masinių renginių muziejų teritorijose poveikį muziejų populiarumui Kauno regione.

Apskaitos ir finansų sektoriuje pripažinimą pelnė Finansų antrakursių Elvinos Gaspariūnaitės bei Ernesto Vaitkaus (Kauno kolegija) pranešimas, kuriuo pristatytas Kauno studentų pajamų bei išlaidų krepšelio tyrimas ir išlaidų palyginimas su statistiniu Lietuvos gyventoju.

Teisės sektoriuje išsiskyrė Aleksandro Stulginskio universiteto antrakursių  Gintarės Andriekutės, Simonos Kyliavaitės bei Monikos Lubauskaitės pranešimas, kuriame analizuoti maisto tvarkymo kaimo turizmo sodybose reikalavimai. Geriausiųjų pranešimų autoriams įsteigti Kauno kolegijos bei UAB „Hegelmann Transporte“ įsteigti specialūs prizai.