Iki gruodžio 9-tos dienos Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje „Arka“ (Aušros Vartų g. 7, Vilnius) veikia tarptautinė jubiliejinė tekstilės miniatiūrų bienalė „Etno“, kurioje savo kūrinį eksponuoja Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto Dekoratyvinės plastikos katedros lektorė Birutė Sarapienė.

„Parodos geografija plati – nuo artimiausių kaimynų (latvių, estų, lenkų), Skandinavijos šalių atstovų iki tolimos Japonijos, Malaizijos: ekspozicijoje pristatomos 110-ties tekstilininkų iš 24-ių pasaulio šalių miniatiūros.

Mažo formato kūrinys – specifinis tekstilės žanras, skatinantis eksperimentuoti, kliautis žaliavos plastinėmis ypatybėmis, susitelkti į atlikimo techniką, kuri įaugusi į kiekvienos tautos kultūrinį lauką. Menininkams svarbu pabrėžti savo kūrybos etninį savitumą, įvilkti jį į tokį modernybės rūbą, kuris būtų atpažįstamas ir intriguotų kitų šalių žiūrovus. Savastį jie atskleidžia tiek tradicinėmis, tiek inovatyviomis formomis, pasitelkdami įprastas tekstilės priemones, savo regiono gamtines žaliavas (džiovintus augalus, medžio tošį, kokoso kiautą), skaitmenines technologijas.

Tekstilininkai atveria jų atstovaujamų šalių meninį ir istorinį išskirtinumą, tradicijas, šių dienų aktualijas, žadindami susidomėjimą savo regionu. Dinamiškai besikeičiantis pasaulis pateikia menininkams įvairių iššūkių, tačiau, sykiu, suteikia daug galimybių bendrauti, pažinti ir įsisavinti kitų šalių patirtį, gilintis į savo/svetimo santykį, atvirai kalbėti apie iš to kylančias socialines ir psichologines baimes“, – bienalės koncepciją pristato dailėtyrininkė Lijana Šatavičiūtė-Natalevičienė.

Dešimtoji bienalė yra skirta artėjančiam Lietuvos valstybingumo 100-mečiui ir 2017-iesiems – tautinio kostiumo metams pažymėti. Ekspozicijos kuratorė – Žydrė Ridulytė.