Medienos apdirbimo sektorius – viena pagrindinių Baltijos šalių ekonomikos varomųjų jėgų. Šios pramonės šakos produkcija – masiškai eksportuojama į kitas užsienio šalis. 2021 metais baldų ir medienos pramonės eksporto vertė buvo mažesnė tik už pirmaujančių inžinerinės ir chemijos gaminių pramonės šakų sukuriamos vertės apimtis. Anot rinkos ekspertų, aptariamas Lietuvos ūkio sektorius turi potencialo ir toliau augti. Prognozės gali virsti realybe, sukūrus pakankamai jau šiuo metu stingančios darbo jėgos.

Pramonė klesti ir modernėja

Medienos pramonės įmonių plėtra su laiku įgyja vis daugiau šiuolaikinių atspalvių. Verslo subjektai orientuojasi bei investuoja į tvarių gaminių gamybą, medienos perdirbimą, atsinaujinančią energetiką, ekologiškų pakuočių sprendimus, pramonės inovacijų ir technologijų vystymą. Viena tokių įmonių yra „Vakarų medienos grupė“ – tarptautinė investicinė kompanija, vienijanti 25 įmones, kuriose dirba daugiau kaip 5 tūkstančiai darbuotojų, o pagaminta produkcija eksportuojama į daugiau kaip 40 pasaulio šalių. Dar visai nesenai, 2020 metais, „VMG“ Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje įkurdino gamybos centrą, laikomą rekordine plyno lauko investicija Lietuvoje. Įvykis miestą pavertė inžinerinės medienos statybos sostine, o Lietuvą – išmaniosios žaliosios statybos centru.

Baldų gamybos inžinierių trūkumas – opi problema darbdaviams

Žvelgiant į darbo rinkos prognozes artėjančiam laikotarpiui, garsiai kalbama apie išliekantį aukštos kvalifikacijos specialistų poreikį IT sektoriuje ir inžinerinėje pramonėje. Šių sektorių kuriami produktai yra ypač paklausūs. Kilus pasaulinei pandemijai, ženkliai išaugo sėdimųjų baldų paklausa (kėdžių su aukščio reguliavimo įtaisais), bent keletą kartų – apmušamų sėdimųjų baldų (sofų, kušečių). Manoma, kad tam įtakos turėjo nuotolinis darbas, kuris išlieka populiaria opcija tarp dirbančiųjų ir šiai dienai. Taip pat specialistų poreikio augimui įtakos turi ir nuolatos besikuriančios baldų sektoriaus gamyklos miestų laisvosiose ekonominėse zonose.

Specialistų rengimas – niekuomet neegzistavusi problema

Bėgant laikui, keičiantis žmonių įpročiams ir gyvenimo būdui, baldininkystės procesai tapo modernesni, gamyba adaptuota, atsižvelgiant į kintančias žmonių reikmes. Specialistų veikimui moderniose ir klestinčiose įmonėse vis dažniau yra reikalingi specialistų įgūdžiai, susiję su skaitmeninimu, tvarumu. Baldų gamybos technologijų studijų programa, realizuojama Kauno kolegijoje – šiuolaikiška ir technologijų pažangos sąlygojama, tačiau gilias tradicijas puoselėjanti studijų programa. Mokymosi procesą sudaro teoriniai, praktiniai užsiėmimai ir profesinės veiklos praktikos (pažintinė, kvalifikacinė, gamybinė ir baigiamoji), kurių metu įgyjama vertingos patirties baldų gamyklose.

Aukštos kvalifikacijos specialistai, subalansuoti darbo rinkai

Studijų metu studentai analizuoja technologinius baldų gamybos procesus, mokosi parinkti ir pritaikyti reikiamą gamybos technologiją, planuoti gamybos padalinio darbus. Aktyvūs studentai, atliekant praktikas, dar nebaigę studijų, įsidarbina ir sėkmingai derina darbą įmonėse ir studijas Kauno kolegijoje. Baigę studijas geba: kurti, t. y. projektuoti ir gaminti, eksterjero ir interjero medienos gaminius, taikant naujausius technologinius sprendimus; tirti medienos apdirbimo ir baldų pramonės rinką; vykdyti technologinio proceso ir produkcijos kokybės kontrolę. Daugelis aptariamų studijų absolventų pasirenka vadovaujamą darbą, todėl studentai yra mokomi kaip organizuoti darbą gamyklose ir kitose panašaus profilio įmonėse.

Baigusieji studijas greitai ir nesunkiai įsitvirtina darbo rinkoje. Šios studijų programos absolventai gali dirbti inžinieriais, technologais, padalinių vadovais gamyklose, baldų pardavimo vadybininkais didžiuosiuose baldų centruose arba kurti savo verslą. Absolventai taip pat gali tęsti studijas universitete.

Kauno kolegija, siekdama stojančiuosius geriau supažindinti su studijų programomis, kviečia būsimuosius studentus kreiptis į studentus-ambasadorius, kurie yra pasiruošę atsakyti į rūpimus klausimus ir pasidalyti savo įspūdžiais apie studijas Kauno kolegijoje. Studentų-ambasadorių kontaktus galima rasti Kauno kolegijos „Instagram“ paskyroje.