Vakar oficialiai atidarytas pirmą kartą organizuojamas Tarptautinis fotografijos ir medijų meno festivalis IPMA. Sveikindamas gausiai susirinkusius festivalio žiūrovus, Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos vadovas Lukas Alsys sakė: „Esame istorinio įvykio liudytojai, nes šiandien startuoja IPMA – pirmasis fotografijos ir medijų meno festivalis visoje Lietuvoje. Kauno kolegijos dėka jis yra toks įdomus ir įvairus savo programa, užsienio bei Lietuvos menininkų parodomis. Už palaikymą organizuojant festivalį dėkojame rėmėjams: „Fujifilm“ ir Nacionaliniam Kauno dramos teatrui, o taip pat partneriams: „Žalgirio“ arenai, Kauno menininkų namams, galerijoms „Meno parkas“ ir „101“, Nacionaliniam M. K. Čiurlionio dailės muziejui.“

Kauno kolegijos direktoriaus pavaduotoja organizacijos vystymui dr. Inga Stravinskienė sveikino IPMA idėjos sumanytoją ir jo vadovę, Menų akademijos Fotografijos studijų programos koordinatorę Svetlaną Baturą, linkėdama festivaliui tapti tęstiniu Kauno kolegijos renginiu.

„Nuostabu, jog festivalį atidarome, kviesdami žiūrovus į žymaus ir išskirtinio menininko Boriso Eldagseno parodą „Trauma Porn“, kuri skatina susimąstyti, koks trapus yra šis pasaulis“, – pažymėjo Kauno kolegijos direktoriaus pavaduotoja studijoms Jolanta Bareikienė.

Dėkodama dr. I. Stravinskienei ir J. Bareikienei už palaikančius sveikinimo žodžius, festivalio vadovė S. Batura sakė, jog jaučiasi puikiai. „Festivalį organizuoti man nebuvo sunku, nes su Kauno kolegijos pagalba įgyvendinau savo svajonę, kuria dalinuosi su visais festivalio žiūrovais“, – pabrėžė S. Batura.

„Ši diena man labai svarbi. Dėkoju Kauno kolegijai ir S. Baturai už pagalbą įgyvendinant parodos, kurią sudaro apie 200 eksponatų, idėją. Aš laimingas, jog esu čia“, – kviesdamas festivalio žiūrovus į parodą „Trauma Porn“ sakė menininkas B. Eldagsenas. Plačiau apie parodą skaitykite čia.

Kauno kolegijos bendruomenei festivalio renginių lankymas yra nemokamas.

Festivalio organizatoriai: Kauno kolegija

Festivalio vadovė: Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Fotografijos studijų programos koordinatorė Svetlana Batura