Po itin sėkmingai praėjusio gruodžio ir sausio mėnesių Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL), Kauno kolegijos krepšinio komanda susidūrė su nusigręžusia fortūna (16 pergalių, 10 pralaimėjimų). Sezonui einant į pabaigą, praėjusį pirmadienį, vasario 27-ąją, Kauno kolegiją paskutiniame kėlinyje palaužė visą laiką besiviję Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) studentai rezultatu 115:99 (28:28, 23:32, 19:18, 24:16, 21:5) ir šiuo metu aukštosios mokyklos krepšininkai turnyro lentelėje užima ketvirtąją poziciją.

Po netikėtu rezultatu pasibaigusių varžybų, komandos treneris Rolandas Rakutis didžiavosi savo komandos vyrais: „Galėjome laimėti, tačiau ketvirtojo kėlinio pabaigoje patys nepataikėme laisvų metimų, o VDU išplėšė pratęsimą. Per jį jau mums trūko jėgų ir rotacijos, kadangi du žaidėjai surinko po penkias asmenines pražangas. Nepaisant visko, jokių priekaištų savo vyrams neturiu. Jie prieš galingą VDU komandą kovėsi narsiai ir drąsiai“, – pabrėžė Kauno kolegijos treneris R. Rakutis.

Praėjusių varžybų metu Kauno kolegijos gretose Justas Janulis pelnė 30 taškų (5/8 dvit., 5/13 trit., 5/6 baudos, 12 atk. kam., 5 rez. perd., 36 naud. balai), Simonas Andraitis surinko 27 taškus, Martynas Valters – 13, Mantas Košelis – 11 tšk.

Kauno kolegijos ekipos strategas R. Rakutis apie savo ketvirtfinalio varžovus – Kauno technologijos universiteto (KTU) krepšininkus – kalbėjo atsargiai: „Nors reguliariajame čempionate abu kartus įveikėme KTU komandą (namuose rezultatu 63:56 ir išvykoje rezultatu 77:67), tačiau atkrintamųjų rungtynių etapas – visai kas kita. KTU yra gera ir pavojnga komanda, tad manau, kad abiejų komandų galimybės yra lygios. Nugalėtoją gali lemti smulkios detalės. Neslėpsiu, tyliai svajojame būti tarp keturių stipriausių LSKL komandų, o jei tai pavyks – kelsime sau naujas užduotis. Į priekį reikia eiti žingsnelis po žingsnelio“, – tądien sakė aukštosios mokyklos strategas.

Atsargiai apie pusfinalį ir galimus medalius kalbėjo ir Kauno technologijos universiteto treneris Vytautas Pliauga: „Pastaruoju metu komandos nusiteikimas ir tai, kaip žaidėjai laikosi taisyklių, disciplinos, manęs netenkina. Turime į aikštę žengti su nugalėtojų mentalitetu. Tik tokiu atveju galime iškovoti pergales. Jei žaidėjai į tai įsiklausys ir padarys išvadas, tada viskas įmanoma. Rankų tikrai nenuleidžiame. Sieksime prasibrauti tarp keturių stipriausių LSKL ekipų ir tęsti kovą dėl medalių“, – tikslą komandai ir sau užsibrėžė KTU treneris.