Šiais metais architektas Leonardas Vaitys (1943–2022) būtų minėjęs 80-ties metų jubiliejų. Visą savo gyvenimą paskyręs architektūrai ir architektūros kultūros sklaidai, jis savo pavyzdžiu įkūnijo nenuilstantį pasiaukojimą profesijai, atsispindėjusį jo kūryboje tiek įgyvendintais projektais, tiek ambicingais nerealizuotais darbais.

Norėdami pristatyti Lietuvos architektų sąjungos „Architektūros riterio ordinu“ apdovanoto L. Vaičio kūrybą, kviečiame į pirmą kartą vyksiančią jo kūrybos parodą „Sugrįžimas“. Joje pamatysite ne tik dar niekur iki šiol nerodytus architekto darbus, bet ir turėsite progą pažinti L. Vaitį kaip asmenybę, kritiką, autorių ir kolegą, kuris nepriklausomos Lietuvos aušroje praskynė kelią į profesionalią architektūrą.

Parodos „Sugrįžimas“ atidarymo renginys vyks rugsėjo 29 d. (penktadienį) 18 val. Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos „Pelėdų kalno“ galerijoje (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas).

Parodos erdvė pasirinkta neatsitiktinai – Menų akademijos draugystė su L. Vaičiu truko ilgai. Architektas aktyviai palaikė studentus. Kasmet diplomantams, kurių baigiamieji darbai įvertinti aukščiausiais balais, skirdamas garbingą, savo tėčio, tapytojo Jono Vaičio premiją. Architekto tėtį su Kauno meno mokykla, kurios erdvėse yra įsikūrusi Menų akademija, sieja graži istorija – jis čia mokėsi, dėstytojavo, o 1947 m. tapo direktoriumi. „Mano tėvas – Lietuvos tapybos klasikas, džiaugiuosi, kad dalį vaikystės praleidau šiose erdvėse ir mačiau kaip jis dirba. Pelėdų kalnas man – šventas“, – yra pasakęs L. Vaitys.

Lauksime Jūsų parodos atidarymo renginyje!

Parodos kuratorius: Martynas Vaitys

Paroda veikia: 2023 09 29 – 10 29