Tradicija tapęs mados kultūrą populiarinantis renginys „Apkalbos“ dalyvius bei žiūrovus džiugino ir šiemet – gegužės 26 dieną besidomintieji mados tendencijomis susibūrė „Žalgirio“ arenos restorane „Sala“. Tarptautiniame mados šou savo kolekcijas pristatė jaunieji mados dizaineriai iš Lietuvos ir užsienio šalių.

Pristatyta mados tendencijų įvairovė 

Renginyje ,,Apkalbos 2022“ pristatyta net 17 drabužių kolekcijų, atskleidžiančių tvarios mados, sirenų mito, gamtos motyvų, lietuviškos ir ukrainietiškos simbolikos, vertybių tematikas. Mados mylėtojus stebino Ukrainos, Latvijos ir Čekijos darbai, dizainerių Ugnės Kardelytės, Ramintos Rimgailaitės, Mildos Grikšaitės–Jankuvienės kūryba bei Vilniaus dailės akademijos, Vilniaus kolegijos ir Kauno kolegijos studentų drabužių kolekcijos.

Šiemet daug dėmesio buvo skirta tvarumui – ne vienas dizaineris, pristatydamas savo idėją, grindė ją natūralumu, naudotų daiktų perdirbimu ir atida mus supančiai aplinkai. Nenuostabu, nes apie mados blogą šleifą – taršą pastaraisiais metais kalbama vis garsiau.

Renginio organizatorė, Mados dizaino studijų programos koordinatorė Stella Justina Kasperavičienė atskleidžia, kad kūrybinis kolekcijų rengimo procesas vyksta įtraukiant skirtingų studijų programų studentus, tarpusavyje dalijantis žiniomis ir įgūdžiais. Dizaino kūriniai buvo rengiami bendradarbiaujant su Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Įvaizdžio dizaino bei Medicinos fakulteto Kosmetologijos katedros studentais.

Daugiau skaitykite Kas vyksta Kaune.