Praėjusią vasarą Juras Pratusevičius, Kauno kolegijos Logistikos studijų programos antrakursis, išsiruošė, kaip pats sako, į vieną iš svarbiausių žygių gyvenime – vaikinas tapo jau trylika metų vykstančio projekto „Misija Sibiras“ dalyviu ir vyko į ekspediciją Kazachstane. Grįžęs iš Kazachstano J. Pratusevičius siekia papasakoti, ką reiškia nukeliavus tūkstančius kilometrų nuo gimtųjų namų sustoti prie savo tautiečio kapo, tolimoje šalyje sutikti politinių kalinių palikuonis ir tokiu būdu prisiliesti prie Lietuvos istorijos. Vasario 12 dieną, antradienį, 13 valanda J. Pratusevičius kviečia Kauno kolegijos bendruomenę iš pirmųjų lūpų išgirsti apie svarbią šaliai misiją. Renginio metu vyks diskusija, klausytojai bus kviečiami užduoti klausimus.

Projekto „Misija Sibiras“ metu yra organizuojamos ekspedicijos, kurių tikslas – sutvarkyti Lietuvos tautiečių trėmimų, kalėjimo, apleistas laidojimo vietas, pastatyti atminimo simbolius, lietuviškomis kryždirbystės tradicijomis puoštus kryžius žuvusiesiems atminti. Minėtina, kad Lietuvos tautiečiai kalėjo ir darbo stovyklose dirbo ne tik Rusijos Federacijoje, bet ir dabartinėse Kazachstano, Tadžikistano ir Sakartvelo teritorijose.

Dvi ekspedicijos grupės, vykusios 2018-ųjų vasarą į Kazachstaną, inventorizavo ir sutvarkė beveik 200 lietuviškų kapų, pastatė memorialus masinėse kapavietėse palaidotiems lietuviams. Ekspedicijos metu komandai pavyko sutikti politinių kalinių vaikų, anūkų ir proanūkių. J. Pratusevičius Kauno kolegijos bendruomenei papasakos apie misijos tikslą, įveiktus netikėtumus, pasidalins svarbiausiomis ekspedicijos akimirkomis. Juras neslepia, kad savo žygiu siekia tapti sektinu pavyzdžiu jauniems žmonėms ir skatinti pilietiškumą tautiečių širdyse.

Susipažinkite su Juru Pratusevičiumi reportaže: