Iki gruodžio 8 dienos Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto Dekoratyvinės plastikos katedros Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno programos studentės Dovilės Kazlauskaitės kūrinį „Netradicinės rankinės“ (metalas, oda), eksponuojamą greta žinomų lietuvių menininkų darbų, galima pamatyti antrinio dizaino festivalyje – parodoje „Perdirbinys“, vykstančioje Energetikos ir technikos muziejuje (Rinktinės g.2, Vilnius).
„Šiuolaikinio dizaino kontekste perdirbimo principas yra aktualus, nes siejamas su ekologiškumu, sąmoningumu, socialine atsakomybe. Neretai perdirbti masinės gamybos daiktai, vertinami kaip aukštesnio lygio produktai, nes jie tampa vienetiniais arba limituoto tiražo dizaino gaminiais“, – festivalio – parodos koncepciją aiškina organizatoriai, – „Renginio tikslas – skatinti visuomenę mažinti vartojimą, raginti priimti gamtai draugiškus sprendimus, plėsti kūrybinį akiratį, atrasti naujas formas ir idėjas. Taip pat norime parodos lankytojams suteikti galimybę įsitikinti, jog darbai iš antrinių žaliavų estetika, funkcionalumu bei originalumu prilygsta ar, tam tikra prasme, pranoksta, kūrinius iš naujų žaliavų.“
„Poreikis kurti, kažką gaminti – natūralus procesas. Pasaulyje kasdien sukuriama daugybė naujų daiktų, kurie galų gale tampa nereikalingi ir yra išmetami, taip padidinant aplinkos taršą. Ieškoma vis naujų galimybių kaip su tuo kovoti. Vienas iš būdų – nenaudoti naujų medžiagų, bet perdaryti senus daiktus, suteikiant jiems naują gyvenimą“, – nuomone pasidalina D. Kazlauskaitė.
Studentės „Netradicinių rankinių“ kolekciją, kuri eksponuojama festivalyje – parodoje „Perdirbinys“, sudaro 5 senoviniai aliuminio indai, nebetinkami naudojimui pagal paskirtį: kibirėlis šampanui, arbatinukas ir 3 skirtingo dydžio bidonėliai. Naudojant odą, metalines kniedes ir metalo furnitūrą, sukurtos rankinės, kurias galima pritaikyti kaip originalius aksesuarus teminiuose vakarėliuose, fotosesijose, demonstruoti ant podiumo. Taip pat jas, kaip meno objektus, galima pritaikyti šiuolaikiškame namų interjere.
Festivalio – parodos atidarymo metu savo patirtimi dalinosi ekologinio dizaino asociacijos atstovai, menininkai, blogeriai, buvo rengiamos edukacinės, kūrybinės dirbtuvės, mainų erdvės bei baldų, rūbų atnaujinimo dirbtuvės ir kitos veiklos.