Aplinkosaugos temos aktualumas ir svarbumas klausimų nekelia, tačiau šia, moksline tema, sudominti plačiąsias mases yra iššūkis. Jį įveikti galima pasitelkus kūrybiškumą. Meniniai projektai yra vienas iš būdų, kaip į šią temą paskatinti atidžiau pažvelgti visuomenę.

„Gyvos žemės mintys“ – tai vienintelis tarptautinis fotografijos konkursas aplinkosaugos tema Lietuvoje, pradėtas organizuoti prieš beveik tris dešimtmečius Mažeikiuose, rengiant pirmąjį tarptautinį fotografų seminarą.

Šiais metais konkurse dalyvavo daugiau nei 100 įvairaus amžiaus grupių fotografų iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Serbijos. Komisija iš kelių šimtų konkursui pateiktų darbų daugiau nei 100 atrinko parodai „Gyvos žemės mintys 2023“, eksponuojamai Mažeikių muziejuje.

Parodos atidarymo renginyje apdovanoti tarptautinio konkurso laureatai, tarp kurių – Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Fotografijos studijų programos antrakursis Vytenis Čėsna, kuriam įteiktas Mažeikių rajono savivaldybės prizas.

NUOTRAUKŲ GALERIJA

Gamtos saugojimas yra kiekvieno iš mūsų atsakomybė. Rūpinkimės ja ir savo aplinka, nes tai – mūsų namai.

Sveikiname V. Čėsną, linkėdami plačių kūrybinių perspektyvų!

Paroda eksponuojama Mažeikių muziejuje (V. Burbos g. 9, Mažeikiai) veikia iki lapkričio 4 d.

Organizatorių nuotr.
Parengta pagal www.mazeikiai.lt inf.