Savo meistriškumą atlikdami praktines užduotis gegužės 24 dieną rodys konkurso „AgroTechnologas 2019“ dalyviai. Kauno kolegijos Technologijų fakulteto Aplinkos inžinerijos katedros kartu su Varšuvos gyvybės mokslų universitetu organizuojamas profesinio meistriškumo konkursas vyks jau trečius metus iš eilės, o jį susiburia žemės ūkio ir gyvulininkystės technologijomis, aplinkosauga bei kitais su tai susijusiais klausimais besidomintys jaunieji specialistai.

Sėkmingai įveikusios pirmąjį etapą, antrajame konkurso „AgroTechnologas 2019“ etape varžysis 6 komandos iš Lietuvos ir užsienio valstybių: iš Ukrainos Poltavos valstybinės žemės ūkio akademijos (vadovė Oksana Kravchenko), Vilniaus kolegijos (vadovė Gražina Palaitytė), Utenos kolegijos (vadovė Mildutė Skebienė), Kauno kolegijos (komandų vadovai Irena Tulabienė, Ina Živatkauskienė, Kazimieras Matiušinas). Išbandę savo teorines žinias studentai savo profesinius gebėjimus rodys ir Kauno kolegijos praktinėje mokymo bazėje, ir vyks į Gailių biodinaminį ūkį. Kaip pasakoja Kauno kolegijos Aplinkos inžinerijos katedros vedėja Ina Živatkauskienė, biodinamika ir biodinaminis žemės ūkis yra laikomi šiuolaikinės ekologinės žemdirbystės pirmtakais, o iš šio ūkio gaunami produktai žymimi DEMETER ženklu. „Ūkininkai labai geranoriški, nes turi savitą ūkininkavimo filosofiją, kurią noriai skiepija jaunajai kartai, mielai dalijasi sukauptomis žiniomis ir skleidžia žinią apie biodinaminį ūkininkavimą, kur svarbiausia glaudus santykis su gamta“, – ūkininkų sprendimą įsileisti konkurso dalyvius įvardija I. Živatkauskienė.

Kauno kolegijos Aplinkos inžinerijos katedros vedėja I. Živatkauskienė pabrėžia, kad studentus labiausiai džiugina galimybė šio konkurso metu įgytas teorines žinias patikrinti ir pritaikyti praktiškai. „Užduotys kasmet įgyvendinamos vis kituose ūkiuose – taip Lietuvos ir užsienio studentai turi galimybę susipažinti ir pamatyti skirtingą ūkininkavimo kultūrą, taikomas technologijas, pažinti iniciatyvius ir daug žinių sukaupusius Lietuvos ūkininkus“, – vienos dalies užduočių vietos pasirinkimą paaiškina I. Živatkauskienė.

Antrasis konkurso „AgroTechnologas 2019“ etapas vyks gegužės 24 dieną. Vertinimo komisija atkreips dėmesį į teorinių žinių pritaikymą, gautų rezultatų tikslumą, užduoties atlikimo trukmę ir  komandinio darbo įgūdžius. Konkurso dalyviams bus išduodami pažymėjimai, geriausieji apdovanoti prizais, tačiau svarbiausias laimėjimas – įgyta patirtis ir žinios.

Ne kartą ir Žemės ūkio ministerijos, Švietimo ir mokslo ministerijos, ir įvairių aukštųjų mokyklų diskusijose išryškinta kvalifikuotų žemės ūkio specialistų reikmė. Kita vertus, kalbama ir apie žemdirbiškos profesijos prestižą, kurį svarbu kelti. Pabrėžtina, kad žemės ūkis dabar ir prieš dešimtį metų ypač skiriasi: šiandien ši sritis modernizuota, šiuolaikiška, paremta naujausiomis technologijomis, o į žemės ūkio veiklą žengiantys jaunuoliai tampa modernios ir nuolat tobulėjančios veiklos atstovais. Organizuojami konkursai – vienas iš būdų pamatyti agrotechnologo profesijos užkulisius, taip pat save pasitikrinti, pamatyti realią įgytų žinių naudą.

Kviečiame susipažinti su šių metu konkurso programa: