Kauno kolegija paskutiniųjų kursų studentus informuoja apie galimybę po studijų baigimo stiprinti profesinius įgūdžius praktikos užsienio įmonėje ar organizacijoje metu. Pagal tarptautinę mainų programą Erasmus+ į absolvento praktiką vykusios Evelina Petrukonytė ir Gabrielė Petkevičiūtė dalijasi savo patirtimi ir ragina studentus nepraleisti progos išvykti į svajonių šalį bei įgyti tarpkultūrinės profesinės patirties.

Turizmo ir viešbučių vadybą Kauno kolegijoje studijavusi E. Petrukonytė dviejų mėnesių podiplominę praktiką atliko Granados „Nest Style“ viešbutyje, Ispanijoje. Mergina sako, kad į podiplominę praktiką išvyko siekdama „pasimatuoti“ ką tik įgytą profesiją ir pagilinti žinias: „Prieš ieškant darbo Lietuvoje, norėjau atlikti praktiką, įgyti daugiau patirties, susipažinti su kitos šalies viešbučio darbo specifika ir patobulinti turimas ispanų kalbos žinias“, – sako Evelina.

E. Petrukonytė prisimena, kad viešbutyje kolegų buvo sutikta maloniai ir greitai priimta į vietinių ratą. Praktikos metu Evelina dirbo su viešbučio rezervacijos sistema ir kitomis klientų aptarnavimo operacijomis. Grįžusi į Lietuvą Evelina netrukus rado darbą ir šiandien neabejoja, kad absolvento praktika suteikė daugiau pasitikėjimo savo jėgomis ir profesinėmis žiniomis. Pasekti jos pavyzdžiu E. Petrukonytė ragina ir kitus studentus: „Svarbiausia – išdrįsti. Vykite su tikslu patobulėti ir tikrai nesigailėsite.“

Verslo vadybos studijų programos absolventė Gabrielė Petkevičiūtė podiplominę praktiką nusprendė atlikti Maltoje: „Praktikavausi restorane „La Vida Bar De Tapas“, kur atlikau įvairias rinkodaros srities užduotis: kūriau reklamą, turinį socialiniuose tinkluose, su kitais sprecialistais generavome naujas idėjas žinomumo didinimui“, – sako G. Petkevičiūtė.

Gabrielė pasakoja, kad Maltoje sutikti bendradarbiai netrukus tapo artimais bičiuliais: „Visi daug dirbome, tačiau pasibaigus darbo valandoms kartu vakarieniaudavome ir kitaip leisdavome laiką. Daugelis čia sutiktų kolegų buvo mano bendraamžiai iš kitų valstybių“, – iki šiol trunkančia draugyste su buvusiais kolegomis džiaugiasi G. Petkevičiūtė.

Absolventė pastebi, kad podiplominėje praktikoje įgytos žinios pravertė tolimesnėje profesinėje veikloje: „Praktikos metu ne tik susipažinau su naujais žmonėmis ir kita kultūra, bet ir įgijau specialybei reikalingų įgūdžių, pagerinau anglų kalbos žinias ir turėjau galimybę įsitikinti, kad pasirinkau teisingą karjeros kelią“, – sako Gabrielė, pelniusi restorano „La Vida Bar De Tapas“ mėnesio praktikantės apdovanojimą.

Informuojame, kad Kauno kolegijos studentai gali atlikti absolvento praktiką per 12 mėnesių po studijų baigimo, jeigu netęsia studijų kitoje aukštojoje mokykloje. Erasmus+ praktiką galima atlikti aukštojo mokslo institucijoje, turinčioje Erasmus aukštojo mokslo chartiją, ir įmonėje ar organizacijoje, esančioje bet kurioje programoje dalyvaujančioje šalyje (ES šalys ir Jungtinė Karalystė, Norvegija, Islandija, Lichtenšteinas, Turkija). Susidomėjusieji absolvento praktikos galimybėmis kviečiami kreiptis į savo fakulteto tarptautinės veiklos koordinatorių.

 

Pastaba: norintys išvykti į absolvento praktiką mobilumo dokumentus privalo susitvarkyti dar iki studijų baigimo.

Fakultetų tarptautinės veiklos koordinatorių sąrašas čia.

Daugiau informacijos: Erasmus+.