
Kauno kolegijos organizuojamame festivalyje naujausią savo darbą ir paskaitas pristatys Boris Eldagsen (Vokietija), skandalingai atsisakęs „Sony World Photography Award 2023“ konkurso premijos, šiuo kontraversišku poelgiu atkreipdamas fotografijos bendruomenės dėmesį į diskusijos apie dirbtinio intelekto vietą šiuolaikiniame mene būtinumą.
Savo kūrybą ir idėjas pristatys pasaulinio garso menininkai: skandalingasis Boris Eldagsen (Vokietija), metęs iššūkį šiuolaikinei kūrybinei bendruomenei; garso ir dirbtinio intelekto menininkas Jukka Hautamäki (Suomija); Trondheimo elektroninio meno praktikė Zane Cerpina ir Stahl Stenslie (Norvegija), dirbantis su pažinimo ir suvokimo manipuliavimo projektais; meno ekspertė Ornela Ramašauskaitė (Lietuva); menininkių grupės Cooltūristės narė tyrėja Dalia Mikonytė (Lietuva); Užupio Respublikos kultūros ir inovacijų ministras, išradėjas Gleb Divov (Lietuva); fotomenininkė, dizainerė, lektorė Vėtrė Antanavičiūtė (Lietuva) ir daugelis kitų.
Festivalis apims ne tik ekspozicines, bet ir edukacines bei diskusines veiklas – į dirbtuves ir paskaitas kviečiami aktyvūs klausytojai. Šiandien dažnai girdimas teiginys, kad dėl naujų technologijų „fotografija mirė“, „fotografų nebereikia“ – tačiau šio festivalio kontekste gali nustebinti fotografijos ir kitų medijos dimensijų bei naujų galimybių spektras.
Su festivalio programa galima susipažinti oficialioje svetainėje: www.ipmafestival.lt. Parodos bus eksponuojamos Laikinojoje M. K. Čiurlionio galerijoje, Nacionalinio Kauno dramos teatro parodų erdvėse, kino centro „Romuva“ vestibiulyje; paskaitos vyks „Žalgirio“ arenos amfiteatre ir Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus patalpose.
Straipsnis publikuotas „Kas vyksta Kaune“