Studijų programos ir aukštosios mokyklos pasirinkimas – vienas atsakingiausių sprendimų savarankišką gyvenimą pradedančiam jaunuoliui. Siekiant padėti stojantiesiems lengviau priimti šį sprendimą, Kauno kolegijoje buvo suburta studentų-ambasadorių komanda, pasiruošusi atsakyti į stojantiesiems kylančius klausimus apie studijas kolegijoje, praktikos ir karjeros galimybes, popaskaitinę veiklą.

Savo profesinį kelią siejantys su darbu baldų gamybos, skaitmeninės elektronikos įtaisų projektavimo ar geodezijos sritimis visus rūpimus klausimus gali užduoti Baldų gamybos technologijų studentui Arminui Kijauskui, Skaitmeninę elektroniką studijuojančiam Sauliui Kazlauskui bei Geodezijos studijų programą pasirinkusiai Julijai Špokaitei.

Studijų pasirinkimą lėmė siekis įgyti ne tik teorinių žinių, bet ir praktinių įgūdžių

Tris skirtingas studijų programas pasirinkę studentai atskleidžia, kad studijas ir aukštąją mokyklą rinkosi dėl patinkančios studijų programos, noro įgyti ne tik teorinių žinių, bet ir praktinių įgūdžių bei tikslo realizuoti save mėgstamoje srityje: „Kauno kolegija vienintelė įstaiga, turinti tą mokomąjį dalyką, kurio norėjau jau nuo mažens. Kitų aukštųjų mokyklų programos tik suteikia šiek tiek žinių apie medieną ir baldus, o Kauno kolegija siūlo studijuoti būtent šią sritį kaip atskirą studijų programą“, – pasakoja Baldų gamybos technologijų studentas A. Kijauskas.

Skaitmeninės elektronikos studentą S. Kazlauską sudomino galimybė mėgstamoje studijų programoje derinti teorines bei praktines žinias: „Nusprendžiau, jog nenoriu vien teorijos, peržiūrėjau dominančias programas, jų akreditacijų įvertinimus, todėl nusprendžiau pasirinkti Kauno kolegiją.“ Vaikinas teigia, jog pasirinkta studijų programa leido suderinti polinkį į elektronikos ir programavimo sritis.

Geodezijos studijų programos studentė J. Špokaitė pasakoja, jog dar mokykloje susidomėjo geografija, todėl ir studijas rinkosi atsižvelgdama į tai: „Jau mokykloje labai domėjausi geografija, kartografija ir visu Žemės paviršiumi, taip pat patinka darbas su kompiuterinėmis programomis. Rinkausi šią studijų programą svarstydama apie savo pomėgius bei poreikius.“

Žvilgsnis į studijų programas: kūrybiškumas, 3D erdvė, robotika

Skaitmeninės elektronikos studentas S. Kazlauskas labiausiai žavisi integruota kūrybiškumo bei erdvinio mąstymo reikalaujančia studijų veikla: „Įdomiausi studijų programų dalykai yra tie, kuriuose galima įgyvendinti savo norimą projektą. Pavyzdžiui, Spausdintinių plokščių projektavimo ir gamybos metu sužinojome, jog ne viskas apsiriboja tik laidų sujungimu. Tuo tarpu per Robotikos užsiėmimus frezavome 3D skulptūras su pramonine ranka.“

„Vieni įdomiausių užsiėmimų šioje studijų programoje yra žemėlapių kūrimas. Nėra gražesnio vaizdo už savo sukurtą žemėlapį. Kuriant žemėlapį, studentas gauna tik duomenis, sukauptus iš įvairių bazių, o visas likęs kūrimo menas paliekamas tau pačiam. Spalvų parinkimai, atitinkamų sluoksnių dėliojimai tik dar labiau įtraukia“, – įspūdžiais dalijasi Geodezijos studentė J. Špokaitė.

Studentų patarimas pirmakursiams: tobulėkite ir būkite iniciatyvūs

Baldų gamybos technologijų studentas A. Kijauskas iki šiol atsimena pirmuosius studijų metus kaip adaptacinį laikotarpį, kurio metu reikėjo priprasti prie naujo studijų ritmo. Vaikinas drąsiai dalijasi įspūdžiais bei sukaupta patirtimi: „Visas pirmas kursas buvo tikrai įdomus, kylantys sunkumai neleido atsipalaiduoti, tačiau streso mažiau nei mokykloje! Labai įdomi specialybė, džiaugiuosi, kad Kauno kolegija siūlo studijuoti tokį specifinį, bet labai platų dalyką, kurio nėra kitose aukštosiose mokyklose. Dėstytojai paaiškina, kuo jų dėstomas dalykas susijęs su tavo specialybe, o tai suteikia motyvacijos ir pasitikėjimo.“

Skaitmeninės elektronikos studentas S. Kazlauskas bei Geodeziją studijuojanti J. Špokaitė ragina pirmakursius nebijoti iššūkių bei rodyti iniciatyvą. „Jei jausi, jog turi per daug laisvo laiko ar norėsi pradėti kurti, gali užsukti į „Roboklubą“ – ten galima kurti ne tik robotus“, – apie galimybę laisvą laiką skirti žinių gilinimui pasakoja S. Kazlauskas.

Kauno kolegija, siekdama stojančiuosius geriau supažindinti su studijų programomis, kviečia būsimuosius studentus kreiptis į studentus-ambasadorius, kurie yra pasiruošę atsakyti į rūpimus klausimus ir pasidalyti savo įspūdžiais apie studijas Kauno kolegijoje. Studentų-ambasadorių kontaktus galima rasti Kauno kolegijos „Instagram“ paskyroje.