Gegužės 8-ąją Kauno kolegijos Informatikos, inžinerijos ir technologijų fakultetas organizuoja kasmetinę studentų mokslinę konferenciją „Inovacijų taikymas technologijose 2025“, kurioje susitiks jaunosios kartos kūrėjai, technologai, inžinieriai.
Ši konferencija – tai ne tik galimybė studentams pristatyti savo projektus, bet ir svarbus impulsas visuomenei bei verslui pažinti jaunų žmonių kuriamas inovacijas, kurios jau šiandien gali būti taikomos pramonėje, švietime ar kasdienėje buityje.
Konferencijos tematika apima itin platų spektrą sričių – nuo gamybos automatizavimo ir pažangių informacinių sistemų iki maisto technologijų, tvaraus pramonės dizaino ir socialiai atsakingų sprendimų. Studentai gilinsis į tokius klausimus kaip automatizuotos gamybos linijos, robotų integracija, daiktų interneto (IoT) saugumas, o taip pat – kaip augalinės kilmės produktai ar natūralūs priedai keičia maisto pramonę.
Inovacijos – ne tik technologijos, bet ir atsakomybė
Šių metų darbai išsiskiria ne tik techniniu sudėtingumu, bet ir gebėjimu atliepti aktualius visuomenės poreikius: tvarumo, įtraukties, sveikos gyvensenos bei aplinkos apsaugos klausimus. Konferencijoje dėmesys bus skiriamas neįgaliesiems pritaikytai pramonei, ergonomiškai mokymosi aplinkai vaikams, žiedinės ekonomikos taikymui perdirbant medienos atliekas bei edukacinės medžiagos kūrimui muziejams. Visa tai rodo, kad inovacijos šiandien nėra vien tik pažangaus įrenginio ar programinės įrangos kūrimas – tai ir atsakingas požiūris į žmogaus sveikatą bei saugią aplinką.
„Inovacijos šiandien yra kur kas daugiau nei tik technologiniai sprendimai. Jos yra atsakas į visuomenės poreikius, į iškilusias problemas, kurios reikalauja pakankamai greito, kūrybiško, atsakingo ir, svarbiausia, žmogiško požiūrio. Studentai, pristatydami savo darbus, ne tik demonstruoja technines žinias, bet ir išreiškia didelį norą kurti, kad pasaulis aplink mus taptų kokybiškesnis ir tvaresnis. Džiaugiuosi galėdama stebėti, kaip jaunoji karta įgyvendina šias idėjas – drąsiai, su atsakomybe ir kūrybiškumu.” – teigia dr. Dalė Šumskienė, Informatikos, inžinerijos ir technologijų fakulteto mokslo prodekanė.
Tiltas tarp mokslo, verslo ir visuomenės
Tokio pobūdžio konferencijos tampa vis svarbesnės ne tik akademinei bendruomenei, bet ir verslui. Čia gimsta idėjos, kurios virsta realiais verslo sprendimais. Tai – puiki proga socialiniams partneriams susipažinti su jaunaisiais talentais, ieškančiais iššūkių, o studentams – įgyti praktinių žinių, viešo kalbėjimo patirties bei įgūdžių, kurie itin vertinami darbo rinkoje.
Aktyvūs, kūrybingi, socialiai atsakingi – tokie yra šiandienos studentai, kurie savo darbais jau dabar formuoja rytojų.
Konferencija – tai langas į ateitį, kurią kuria jaunimas: sumaniai, atsakingai ir drąsiai.
Ateik, išgirsk arba pristatyk savo idėjas: https://itt.kaunokolegija.lt/.