Birželio 16 d. 16 val. Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos „Pelėdų kalno“ galerijoje (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas) atidaroma dizainerio Juozo Statkevičiaus aukštosios mados ir teatro kostiumų paroda, skirta Kauno meno mokyklos 100-mečio jubiliejui.

Dizaineris kuria ne tik haute couture kolekcijas, dirba su individualiais klientais, tarp kurių: Lietuvos ir Latvijos prezidentai, karūnuotoji Danijos princesė Marry, aristokratai, garsūs pasaulio politikai, bet taip pat bendradarbiauja su dramos ir baleto teatrais, operomis – yra sukūręs daugiau nei šimtą kostiumų 24 spektakliams įvairiose pasaulio šalyse.
J. Statkevičius apdovanotas valstybinio ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi, aukščiausiu Kultūros ministerijos apdovanojimu – garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“, kuris skiriamas už svarų indėlį ir ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, už asmeninę atsakomybę kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką, trimis „Auksiniais scenos kryžiais“ už geriausius kostiumus teatrui.
Paroda veikia: 2022 06 16 – 2022 07 12
Parodos kuratorė: Inga Valentinienė