Kauno kolegijai siekiant tapti pažangia Europos aukštojo mokslo institucija, nuosekliai ir kryptingai didinamas veiklos tarptautiškumas. Jam augant plečiasi ir tarptautinių Kauno kolegijos studentų bei darbuotojų ratas.
Siekiant palengvinti iššūkius, kurie gali kilti augant kolegijos tarptautinei bendruomenei, lapkričio 6–7 dienomis kolegijos dėstytojai ir administracijos darbuotojai, dirbantys su anglų kalba vykdomų studijų programų studentais, mokymų „Intercultural sensitivity & competence“ metu gilins žinias apie darbą daugiakultūrėje aplinkoje.
Auga studentų iš užsienio šalių skaičius
Mokymus vesiančios lektorės iš Prancūzijos Ghislaine Tamisier ir Agnes Domercq yra iš organizacijos „Mitra+“, besispecializuojančios mokymuose apie tarpkultūrinio dialogo skatinimą ir gebėjimą veikti daugiakultūrėje aplinkoje.
„Lektorės atstovauja organizacijai, kuri dirba su pabėgėliais bei vietos bendruomenėmis, skatindama dialogą ir bendrumo paiešką. Kauno kolegijoje lektorės ves mokymus apie asmens identitetą daugiakultūrėje bendruomenėje, dalinsis patirtimi apie būtinas kompetencijas vykdant veiklą ir skatinant kultūrų sanglaudą“, – sako Kauno kolegijos Tarptautinių ryšių skyriaus vadovas Povilas Beseckas.
Ji pažymi, kad ne visi Kauno kolegijos bendruomenės nariai turi patirties dirbant daugiakultūrėje aplinkoje ir tai gali kelia specifinius iššūkius auditorijoje, kai grupę sudaro studentai net ne iš kelių šalių, bet iš kelių žemynų.
„Gebėdami geriau suvokti skirtingų kultūrų įtaką mokymosi procesui, bendravimui ir bendradarbiavimui dėstytojai ir neakademinis personalas galės daug efektyviau dirbti bei, labai svarbu, patirs mažiau streso, kurį sukelia darbas daugiakultūrėje aplinkoje“, – priduria Tarptautinių ryšių skyriaus vadovas.
Tarptautiškumas – tarp strateginių Kauno kolegijos veiklos prioritetų
Tarptautiškumas yra viena iš strateginių Kauno kolegijos veiklos krypčių ir įvairių tarptautinių veiklų kolegijoje nuolat daugėja.
„Studentų ir dėstytojų mainai, tarptautiniai projektai – šios veiklos yra plačiai išplėtotos, ir, galima sakyti, kolegijos bendruomenės priimamos kaip savaime suprantamos. Truputį daugiau klausimų ir iššūkių kelia laipsnį suteikiančios studijos anglų kalba, kuriose pastaraisiais metais nuosekliai daugėja studentų iš įvairių pasaulio kraštų“, – pažymi P. Beseckas.
Jis atkreipia dėmesį, kad atvykdami studijuoti studentai ne tik atvyksta turėdami savitą supratimą apie akademinį gyvenimą, bet ir atsigabena su savimi savitą kultūrą. Skirtingas požiūris į studijavimą, į bendravimą su dėstytojais, su kolegomis, skirtingi paprotiniai bei religiniai įsitikinimai – tai tik maža dalis to, kuo tarptautinių studentų buvimas praturtina Kauno kolegijos gyvenimą.
„Dėl šių priežasčių ir yra labai svarbu pasiūlyti kolegijos bendruomenei mokymus, kurie padėtų suprasti kaip keičiasi dinamika bendruomenėje integruojant tarptautinius studentus į kasdienes kolegijos veiklas“, – mokymų svarbą akcentuoja Tarptautinių ryšių skyriaus vadovas.
Jis atkreipia dėmesį, kad Kauno kolegija turi ambicingą tikslą – būti pažangia Europos aukštojo mokslo institucija, kurioje tarptautiškumas yra suprantamas kaip horizontalus prioritetas, pasireiškiantis visose veiklose.
„Tarptautiškumas kolegijos bendruomenėje suvokiamas kaip priemonė, kuri ženkliai prisideda prie kokybiško kolegijos misijos įgyvendinimo. Kolegijai, sėkmingai įsiliejus į tarptautinį Europos universitetų aljansą UNINOVIS bei aktyviai dalyvaujant tarptautinių tinklų veiklose, nuosekliai didinamas abipusis studentų ir dėstytojų mobilumas bei kasmet pasiūloma vis daugiau studijų programų užsienio kalba“, – sako P. Beseckas.
Jis pažymi, kad Kauno kolegija turi tikslą nuolat didinti užsienio studentų skaičių bei pritraukti geriausius užsienio dėstytojus iš Europos ir kitų šalių taikomųjų mokslų universitetų.
„Tarptautiškumo plėtojimo veiklos veda Kauno kolegiją link pagrindinio tikslo – būti bendroje Europos mokslo erdvėje pripažįstamu ir vertinamu taikomųjų mokslų universitetu, aktyviai ir rezultatyviai veikiančiu bendruomenės, šalies ir visos Europos gerovei“, – sako Tarptautinių ryšių skyriaus vadovas P. Beseckas.