Rugsėjo 17–20 dienomis Tulūzoje vyksta 35-oji Europos tarptautinio švietimo asociacijos (angl. European Association for International Education, EAIE) metinė konferencija, laikoma vienu pagrindinių Europos aukštojo mokslo renginių. Šiemet konferencija subūrė daugiau nei 7000 dalyvių iš daugiau nei 90 šalių. Renginio metu vyko daugiau nei 240 įvairių sesijų, dalyviai galėjo aplankyti per 250 stendų, o įvairius pasiūlymus pristatė per 900 organizacijų. Šių metų konferencijos tema – pakeliui (pranc. en route).
Kauno kolegijai konferencijoje atstovauja Technologijų fakulteto dekanas dr. Tomas Makaveckas, Medicinos fakulteto prodekanė studijoms dr. Lijana Navickienė, Menų ir ugdymo fakulteto prodekanė studijoms Renata Sedliorienė, Studijų vystymo skyriaus vadovė dr. Rasa Greenspon, Tarptautinių ryšių skyriaus vadovas Povilas Beseckas ir tarptautinės partnerystės vystymo koordinatorė Jolanta Valiaugienė.
„Konferencija tikrai įkvepianti ir skatinanti plėtoti bendradarbiavimą bei visapusišką supratimą (angl. global understanding). Bene populiariausias konferencijos renginys buvo atidarymo plenarinė sesija. Daugiau kaip 4000 dalyvių, skambant vietinės Tulūzos džiazo grupės „Lady L“ muzikai, susirinko į plenarinio posėdžio erdvė, norėdami susipažinti su įvairiomis „En Route“ interpretacijos“, – dalinasi tarptautinės partnerystės vystymo koordinatorė J. Valiaugienė.
Ji priduria, kad šiltai sveikindamas susirinkusiuosius, EAIE prezidentas Piet Van Hove akcentavo ryšio ir bendradarbiavimo svarbą: „Jis perspėjo auditoriją, kad nereikėtų nuvertinti bendravimo su nepažįstamais žmonėmis ir paragino visus konferencijos metu užmegzti naujas pažintis, plėtoti partnerystes. Baigdamas jis pastebėjo, kad pokalbis su nepažįstamuoju bus naudingas ir daug ko išmokantis.“
Atidarymo plenarinės sesijos pagrindinę kalbą pasakė buvusi Prancūzijos ministrė ir filantropė Élisabeth Moreno. Ji aistringai ir jautriai kalbėjo apie tarptautinio švietimo svarbą ir galią keisti atskirų žmonių gyvenimus bei atsakingai formuoti visuomenę plačiąja prasme.
Kauno kolegija siekia kryptingai plėtoti tarptautiškumą, integruoti tarptautinius ir tarpkultūrinius aspektus į studijas, mokymą ir mokslinius tyrimus. Tai ypač aktualu rengiant jaunus žmones sudėtingiems globalaus šiuolaikinio pasaulio iššūkiams.
„Dalyvavimas konferencijoje – puiki galimybė sutikti „senus“ partnerius, išplėsti ryšius ir susipažinti su potencialiais naujais partneriais. Dirbant Lietuvos stende „Study in Lithuania“ Kauno kolegija pristatyta ne tik Europos, bet ir kitų pasaulio šalių, tokių kaip Japonija, Indija, Kenija, Taivanas, Meksika, kt. aukštųjų mokyklų atstovams, besidomintiems galimybe bendradarbiauti. Susitikimų metu pasidalinta informacija apie Europos universitetų aljanso UNINOVIS Data for L.I.F.E., kuriam priklauso Kauno kolegija, projektą“, – sako J. Valiaugienė.
Įgyta patirtis ir žinios bus pritaikytos rengiant Kauno kolegijos visapusiško tarptautiškumo plėtros programą pagal EMTE projektą „Kauno kolegijos visapusiško tarptautiškumo plėtros programos sukūrimas siekiant tapti Europos taikomųjų mokslų universitetu“.
Daugiau informacijos apie konferenciją galima rasti čia.