Balandžio 4–8 dienomis Kauno kolegijos atstovai – Studijų administravimo skyriaus vyr. specialistė Vita Popaitė, Studentų reikalų ir karjeros skyriaus vadovas Aurimas Galkontas ir kultūrinės veiklos koordinatorius Eimantas Zaksas – dalyvavo Hanojaus ir Ho Chi Minh miestuose (Vietnamas) vykusiose studijų parodose, kuriose besidomintiems studijomis pristatė Kauno kolegiją, anglų kalba realizuojamas studijų programas bei supažindino su Lietuvos aukštojo mokslo sistema.

Abiejose parodose dalyvavo daugiau nei 40 aukštųjų mokyklų iš Europos ir Azijos žemynų. Vizito metu Kauno kolegijos atstovai taip pat lankėsi keturiose Hanojuje esančiose mokyklose ir trijose Ho Chi Minh mieste esančiose mokyklose.

„Vienoje iš jų –  Lawrence S. Ting School – vyko diskusija apie Vietnamo studentų studijas įvairiuose užsienio aukštosiose mokyklose. Kiekviena aukštoji mokykla, dalyvavusi renginyje, pristatė savo patirtį, kaip sekasi integruoti studentus iš Vietnamo. Kadangi Kauno kolegijoje dar neturime studentų iš Vietnamo, buvo naudinga sužinoti su kokiais iššūkiais susiduria kitos aukštosios mokyklos“, – dalinasi V. Popaitė.

Ji atskleidžia, kad vizitai į mokyklas paliko labai gerą įspūdį – visos jos skirtingos, turinčios savitą ugdymo filosofiją ir mokinių interesų spektrą. Vienose mokyklose dominuoja verslo ar technologijų kryptys, kitose – sveikatos mokslai ar menai. Mokiniai buvo aktyvūs, uždavė daug klausimų apie studijas užsienyje, gyvenimo sąlygas Lietuvoje, darbo galimybes: „Parodose jautėsi nuoširdus susidomėjimas, o bendruomenės narių įsitraukimas ir draugiškumas paliko šiltą įspūdį.“

Vizito metu buvo aplankytos British Vietnamese International School, British International School, Viet Duc High School, Dwight School Hanoi, British Vietnamese International School HCMC, BIS HCMC ir Lawrence S. Ting School. V. Popaitė dalinasi, kad vizito metu taip pat įvyko ne vienas reikšmingas susitikimas.

„Individualiai bendravome su šešių edukacinių paslaugų įmonių vadovais ir konsultantais. Buvo užmegzti pirmieji kontaktai dėl bendradarbiavimo sutarčių, aptartos sąlygos, kaip įtraukti Kauno kolegiją į jų rekomenduojamų aukštųjų mokyklų sąrašus. Tai ilgalaikis procesas, tačiau jau dabar turime aiškių ženklų, kad šie kontaktai gali peraugti į realius studentų srautus“, – sako Studijų administravimo skyriaus vyr. specialistė.

A. Galkontas priduria, kad parodos metu įvyko susitikimai su  kitų aukštųjų mokyklų atstovais – su jais aptartos potencialios bendradarbiavimo kryptys studentų mainų srityse, tiek studijų, tiek praktikos galimybėms vystyti. 

„Tokie kontaktai svarbūs siekiant plėsti Kauno kolegijos tarptautinių partnerių tinklą ir sudaryti sąlygas mūsų studentams įgyti tarptautinės patirties. Taip pat turėjome džiugią progą susitikti su UNINOVIS aljanso partneriais – Technical University of Applied Sciences Würzburg-Schweinfurt atstovais. Vizito metu aptarėme būsimas bendras veiklas, stiprinančias abipusį bendradarbiavimą tarp institucijų“, – dalinasi Studentų reikalų ir karjeros skyriaus vadovas.

Jaučiamas susidomėjimas studijomis Kauno kolegijoje

Pagrindinis vizito į Vietnamą tikslas – pristatyti Kauno kolegiją Vietnamo rinkai: supažindinti mokinius, jų tėvus, mokytojus ir konsultantus su kolegija bei skatinti rinktis studijas Lietuvoje. V. Popaitė pažymi, kad Vietnamas  yra viena iš prioritetinių Kauno kolegijos tarptautinės plėtros rinkų, iš kurios tikimasi pritraukti motyvuotų studentų.

„Lūkesčiai, susiję su matomumu ir kontaktų užmezgimu, tikrai pasiteisino. Tuo tarpu tikrieji rezultatai, susiję su priėmimu, bus aiškesni vėliau – pasibaigus stojimo procesui“, – pažymi V. Popaitė.

A. Galkontas atskleidžia, kad nors Kauno kolegija jau turi patirties dalyvaujant tarptautinėse studijų parodose įvairiose šalyse, į Vietnamą buvo vykstama pirmą kartą: „Tai buvo puiki proga susipažinti su šios rinkos specifika, ugdymo sistema bei įgyti vertingų įžvalgų, kurios padės formuojant tolesnes strategijas.“

Jis atskleidžia, kad nors Lietuva kai kuriems mokiniams dar nėra gerai žinoma, tai nesutrukdė jiems domėtis studijomis Kauno kolegijoje.

„Pristačius studijų galimybes, daugelis išreiškė norą sužinoti daugiau apie mūsų šalį, jos kultūrą, klimato sąlygas, gyvenimo kainą ir studijų programas. Daug dėmesio skyrėme paaiškinimui, kuo Lietuva išsiskiria iš kitų ES šalių ir kodėl verta rinktis Kauno kolegiją. Apčiuopiamas susidomėjimas tikrai buvo jaučiamas tiek iš mokinių, tiek iš jų tėvų ir konsultantų pusės“, – sako A. Galkontas.