Gegužės 8-ąją Kauno kolegijos Informatikos, inžinerijos ir technologijų fakultete vyks studentų mokslinė konferencija „Inovacijų taikymas technologijose“. Renginio tikslas – skatinti studentų įsitraukimą į taikomuosius mokslinius tyrimus, didinti jų domėjimąsi technologine pažanga bei inovacijų taikymo galimybėmis inžinerijos, verslo ir pramonės srityse.

Šių metų konferencijoje dalyvių laukia įkvepiantys pranešimai apie tai, kaip inovacijos keičia mūsų kasdienybę – nuo medicinos iki žemės ūkio. 

Doc. dr. Jonas Cicėnas

Vienas konferencijos pranešėjų – biochemikas, bioinformatikos ir duomenų mokslo specialistas doc. dr. Jonas Cicėnas. Šiuo metu jis dirba Kauno kolegijos Informatikos, inžinerijos ir technologijų fakultete tyrėju. Jo atliekami tyrimai ženkliai prisideda prie medicinos ir biologijos mokslų pažangos.

Plenariniame pranešime „Python in Cancer Research“ dr. Cicėnas pristatys, kaip programavimo kalba Python pasitelkiama onkologiniuose tyrimuose – nuo sudėtingos duomenų analizės iki baltymų sąveikų modeliavimų. Remdamasis naujausiais moksliniais duomenimis ir praktiniais pavyzdžiais, jis atskleis, kaip pažangios technologijos padeda gilinti supratimą apie vėžio atsparumo mechanizmus ir kurti efektyvesnes strategijas kovai su vėžinėmis kamieninėmis ląstelėmis.

Žydrūnas Motiekaitis

Technologinių pokyčių reikšmę žemės ūkyje aptars Agrokoncerno projektų vadovas Žydrūnas Motiekaitis, skaitysiantis pranešimą tema „Ką reiškia „Nebėra vietos klaidoms“ žemės ūkyje?“. Pranešime bus nagrinėjama, kaip modernios technologijos iš esmės keičia ūkininkavimo praktiką – nuo pirminių skaitmenizavimo sprendimų iki išmaniųjų sistemų, pagrįstų tiksliu duomenų valdymu.

Remdamasis realiais sektoriaus pavyzdžiais, Ž. Motiekaitis paaiškins, kodėl vis daugiau ūkininkų renkasi evoliucinį kelią – nuoseklų ir apgalvotą inovacijų diegimą. Bus aptartos šiandien plačiai taikomos technologijos, jų nauda planuojant darbus, taupant resursus ir mažinant klaidų tikimybę. Taip pat žvilgtelėsime į ateitį – kokių proveržių galime tikėtis artimiausiais metais ir kaip jie padės dar labiau optimizuoti žemės ūkio sprendimus. 

Karolina Mičelytė-Mačiežė

Konferencijos programą papildys ir pranešimas iš gamybos sektoriaus. Karolina Mičelytė-Mačiežė, UAB „Birštono mineraliniai vandenys“ ir Ko atstovė, supažindins su natūralaus mineralinio vandens kilme ir savybėmis. Pranešime bus kalbama apie gręžinių formavimosi ypatumus, vandens filtravimo procesus bei skirtumus tarp įvairių prekyboje siūlomų vandens rūšių. 

Dalyviai sužinos, kaip susidaro natūralaus mineralinio vandens gręžiniai, kokį vaidmenį atlieka geležies bakterijos ir kaip jos susijusios su gerai žinomu „Vytauto“ prekės ženklu. Taip pat bus aptarta, kuo skiriasi mineralinis, šaltinio ir geriamasis vanduo bei kaip šie skirtumai lemia jų poveikį organizmui.

Kviečiame susipažinti su konferencijos programa!