2025 metų pradžioje Kauno kolegijoje vyko institucinis vidinių projektų konkursas „Mokslo taikomieji tyrimai, eksperimentinė plėtra ir meno projektai 2025 m.“
Šis konkursas kasmet sulaukia vis didesnio Kauno kolegijos tyrėjų dėmesio, o tai liudija apie augantį Kauno kolegijos tyrėjų aktyvumą bei inovatyvių idėjų gausą. Džiaugiamės, kad kolegijos tyrėjai aktyviai generuoja idėjas, kurios yra svarbios tiek regionui, tiek visai šaliai. Šis konkursas ne tik skatina mokslinius tyrimus ir meninę veiklą, bet ir stiprina bendradarbiavimą tarp dėstytojų, studentų, darbuotojų bei socialinių partnerių.
Šiemet konkursui buvo pateikta net 30 paraiškų, iš kurių finansavimas skirtas penkiems ambicingiems ir perspektyviems projektams:
-
- „Naujos kartos talpinių jutiklių su dvigubo sluoksnio elektrodais, sistemos ir jos valdymo algoritmų, pagrįstų dirbtinio intelekto įrankiais, sukūrimas ir tyrimai“. Projekto vadovas – Žydrūnas Kavaliauskas.
- „Fermentuotų žaliavų taikymas inovatyvių užkandžių ir kosmetologinių priemonių kūrimui“. Projekto vadovė – Jurgita Mikašauskaitė-Tiso.
- „Diawiser – AI-powered software solution that detects blood glucose abnormalities through voice“. Projekto vadovė – Aistė Lastauskaitė.
- „Dirbtiniu intelektu pagrįstas modelis, skirtas automobilių sistemų gedimų identifikavimui pagal akustinius signalus“. Projekto vadovas – Rytis Zautra.
- „Beatliekės technologijos principais grįstų sprendimų taikymas, kuriant tvarius bioklijų su ligninu mišinius, skirtus kompozicinių medžiagų gamybai“. Projekto vadovas – Tomas Makaveckas.
Įgyvendinant šiuos projektus, remiantis mokslu grįstais sprendimais, bus kuriami inovatyvūs produktų ir paslaugų prototipai, naujos technologijos, dirbtiniu intelektu (DI) pagrįsti modeliai. Mokslo rezultatai bus publikuojami aukščiausio lygmens žurnaluose bei tarptautiniuose renginiuose. Projektai bus vykdomi trejus metus. Pabrėžtina, kad projektų įgyvendinimo pabaigoje ketinama parengti ir pateikti net tris patentų paraiškas ir įkurti vieną atžalinę įmonę (angl. spin-off).
Vidiniai Kauno kolegijos projektai ne tik skatina tyrėjus generuoti naujas idėjas, bet ir suteikia realias galimybes jas įgyvendinti, prisideda prie taikomosios mokslo ir meno veiklos rezultatų augimo. Tokiu būdu užtikrinamas praktinis mokslo žinių pritaikymas regioniniu ir / ar nacionaliniu mastu, didinamas kolegijos mokslo ir meno veiklos konkurencingumas.