Kauno kolegija nuosekliai plėtoja tarptautiškumą ir siekia tapti pažangiu Europos taikomųjų mokslų universitetu bei lygiaverčiu Europos mokslinių tyrimų erdvės veikėju. Vis dėlto, kaip teigia tarptautinės partnerystės vystymo koordinatorė Jolanta Valiaugienė, Kauno kolegija yra kompleksiška ir socialiai atsakinga organizacija, kurią sudaro daug skirtingų, tačiau tarpusavyje glaudžiai susijusių padalinių.
„Dėl to ypač svarbus yra vieningo strateginio tarptautiškumo supratimo formavimas bei visapusiško ir tvaraus jo plėtojimo priemonių numatymas ir įgyvendinimas visuose padaliniuose bei visais lygmenimis, kad jį priimtų institucijos vadovai, administracija, dėstytojai, studentai ir visi akademinių paslaugų ir paramos padaliniai“, – sako J. Valiaugienė.
Ji pažymi, kad siekiant tai įgyvendinti spalio 8–9 dienomis Kauno kolegija organizuoja mokymų ciklą visapusiško tarptautiškumo plėtojimo aukštajame moksle tema.
Seminarus ves Arkados taikomųjų mokslų universiteto (Suomija) vyresnioji patarėja Sandra Slotte, tyrinėjanti su tarptautiškumo plėtojimu aukštajame moksle susijusius klausimus. S. Slotte yra Europos tarptautinio švietimo asociacijos (angl. European Association of International Education, EAIE) strategijos ir valdymo ekspertų bendruomenės narė.
„Visapusiškas ir tvarus aukštojo mokslo tarptautiškumo plėtojimas skatina vietinių ir globalių tendencijų integravimą visuose aukštojo mokslo institucijos veiklos lygmenyse, o tai prisideda prie studentų ir darbuotojų įvairovės, įtraukties, sąmoningumo, empatijos ir globaliųjų tendencijų didinimo. Tai leidžia rengti absolventus, kurie atsakingai spręstų vietos ir globalius iššūkius, bendradarbiautų su žmonėmis, kurie skiriasi nuo jų pačių, ir gebėtų prisitaikyti bei išlikti atspariais nuolat kintančioje aplinkoje“, – apie visapusiško ir tvaraus tarptautiškumo vystymą aukštojoje mokykloje kalba S. Slotte.
Mokymai visapusiško ir tvaraus tarptautiškumo aukštajame moksle tema apims:
-
- aukštojo mokslo internacionalizacijos strategiją ir valdymą
- tarptautiškumo galimybes ir globalių gebėjimų ugdymą VISIEMS studentams
- darbuotojų kompetencijos tobulinimą
- įvairovę, lygybę, įtrauktį ir bendruomeniškumą (angl. Diversity, Equity, Inclusion and Belonging, DEIB)
- tarptautiškumo įtaką įsidarbinimui ir pridėtinę vertę darbo rinkoje
- ryšio su absolventais užsienyje palaikymo svarbą ir mokymo(si) visą gyvenimą užtikrinimą
Mokymo turinys bus pritaikytas kiekvienai tikslinei grupei (vadovams, akademiniam ir moksliniam personalui, studentams).
Bendradarbiavimas su Arkados taikomųjų mokslų universitetu yra nuoseklaus, tęstinio bendradarbiavimo pavyzdys. Su šia Suomijos aukštąja mokykla plėtojama projektinė veikla, dėstytojų mainai, organizuojamos intensyvios programos studentams.
Mokymai organizuojami įgyvendinant EMTE projektą „Kauno kolegijos visapusiško tarptautiškumo plėtros programos sukūrimas siekiant tapti Europos taikomųjų mokslų universitetu“ pagal LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos mokslo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 12-001-01-02-01 „Stiprinti inovacijų ekosistemas mokslo centruose“ veiklą, orientuotą į Europos mokslinių tyrimų erdvės prioritetų įgyvendinimą, siekiant institucinių pokyčių, ir yra finansuojamas pagal 2021‒2027 metų Europos Sąjungos fondų ir (arba) Ekonomikos ir (arba) Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo „Naujos kartos Lietuva“ priemonę, t. y. iš Europos Sąjungos „NextGenerationEU“ programos lėšų.