Kiekvieno iš mūsų veiksmai gali išgelbėti gęstančią gyvybę. Šiuo metu dažnai tenka girdėti, kad klinikinės mirties ištiktus žmones gelbsti praeiviai, kuriuos galime pavadinti angelais sargais. Kaip nepasimesti ištikus nelaimei ir išsikviesti greitąją pagalbą, kaip  padėti praradusiam sąmonę, apalpusiam, užspringusiam, nudegusiam, apsinuodijusiam, kaip taisyklingai sutvarstyti kraujuojančią žaizdą  ar lūžį?

Kauno kolegijos Medicinos fakultetas ir Kauno technikos profesinio mokymo centras 2019 m. vasario mėn. 28 d. pasirašė bendradarbiavimo sutartį, siekiant mokyti ir šviesti visuomenę sveikatos ugdymo klausimais.

2019 m. kovo 14 d. Medicinos fakulteto Slaugos katedroje Kauno technikos profesinio mokymo centro moksleiviams vyko seminaras – pamoka ,,Veiksmai, teikiant pirmąją pagalbą“. Seminarą–pamoką organizavo tęstinių studijų vedėja Rasa Juozapavičienė, Slaugos katedros vedėja Vilma Rastenienė ir lektorė Dalė Smaidžiūnienė. Jo metu moksleiviai sužinojo: kaip saugoti save ir esantį šalia, darbo vietoje, apsinuodijus lakiomis medžiagomis, įvykus nudegimui dėl aukštos temperatūros (ugnies, karštų skysčių, garų, įkaitusių daiktų) poveikio,  ultravioletiniais (saulės, kvarco lempos), jonizuojančiais spinduliais, cheminėmis medžiagomis bei elektros nudegimams. Slaugos katedros dėstytojos kartu su trečio kurso bendrosios praktikos slaugos studijų programos studentėmis suteikė praktinių ir teorinių žinių, kaip     tvarstyti žaizdas, imobilizuoti lūžusias kūno vietas ir suteikti pirmąją pagalbą nelaimės ištiktam žmogui. Teikiant pirmąją pagalbą svarbu ne tik puikūs praktiniai įgūdžiai, bet ir žinios kaip taisyklingai naudotis medicininiais prietaisais. Susitikimo metu mokiniai buvo supažindinti su medicininiu prietaisu – defibriliatoriumi, kuris gali išgelbėti ne vieno žmogaus gyvybę. Defibriliatorių Kauno mieste galime rasti: autobusų, traukinių stotyse, Rotušėje, Kauno miesto savivaldybėje, prekybos centruose „ Akropolis“, „Mega“, visose LIDL parduotuvėse, kai kuriuose sporto klubuose, odontologijos klinikose ir kt.

Kauno technikos profesinio mokymo centro moksleiviai seminaro metu įsidėmėjo, kad teikiant pirmąją pagalbą, pirmosios 5-7 minutės yra pačios svarbiausios tolimesniam žmogaus gyvenimui, todėl privalu pradėti jį gaivinti nedelsiant, jo šansai išgyventi padidėja net kelis kartus.

 

Tikimės, jog įgytas žinias mokiniai gebės panaudoti ištikus nelaimei.