Kasmet visame pasaulyje ir Lietuvoje fiksuojamas vis didėjantis autizmo spektro sutrikimų (toliau – ASS) atvejų skaičius. Tačiau problemų kelia vis dar gana vėlyva ASS diagnostika bei specifinių žinių trūkumas, su kuriuo susiduria sveikatos priežiūros paslaugas teikiantys specialistai – trūksta aiškios, struktūruotos informacijos, kaip teikti sveikatos priežiūros paslaugas ASS turintiems vaikams. Net ir trumpas vizitas į sveikatos priežiūros įstaigą vaikui su ASS, gali būti labai bauginantis ir sukelti emocinius protrūkius. Tuomet vaikui, turinčiam ASS, gali pasireikšti neigiamos emocijos, jis gali spardytis, verkti ar gali bandyti pabėgti iš jiems nepažįstamos aplinkos. Slaugytojams ir kitiems sveikatos priežiūros specialistams labai svarbu supažindinti vaikus su ASS apie medicininę ar slaugos intervenciją, vizito eigą bei tinkamai bendrauti su vaiku ir jo tėvais.

Šių metų birželio 6 dieną Kauno kolegijos Medicinos fakulteto katedros dėstytojos doc. dr. Viktorija Piščalkienė, lekt. Jolanta Ulozienė, lekt. Silva Kasteliovienė pravedė praktinį seminarą vaikams, turintiems ASS. Dvi klasės vaikučių atvyko kartu su pedagogėmis ir Prano Daunio ugdymo centro. Seminaro metu vaikai susipažino su dažniausiai atitekamomis slaugos procedūromis. Vaikus džiugino, kad procedūros buvo demonstruojamos žaidybine ir vaizdine forma. Vaikai patys mokėsi dėtis pirštines, gamino iš pirštinių – balionus, dėjo tvarstį ant įsivaizduojamos skaudamos vietos, drąsiai ir saugiai žaidė su injekcinėmis adatomis, kateteriais, įvedė juos manekenams į rankų venas. Tokio pobūdžio procedūros yra labai nemalonios vaikams, todėl tikimės, kad žaidimai, saugus supažindinimas su procedūromis ateityje padės ramiai jaustis sveikatos priežiūros įstaigose ir taip mažesnį stresą patirs vaikučiai ir jų tėveliai. O slaugos personalas galės kokybiškai atlikti slaugos procedūras, nes vaikai jau su jomis buvo supažindinti ir pasirengę jas priimti.

Kol vaikai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose – pedagogės lankėsi reabilitacijos katedroje, kurioje dr. lekt. Laura Žlibinaitė vertinino kūno kompoziją ir individualiai aptarė rezultatus.