Socialinis darbas su klientu yra procesas, kurio metu svarbiausia užmegzti kontaktą ir surinkti duomenis, kad problema būtų identifikuota sėkmingai bei būtų parenkamas teisingas problemos sprendimo būdas.

Norint socialiniam darbuotojui suprasti klientą itin svarbu atsižvelgti ir į jo poreikius, gebėti prisitaikyti ir būti pasiruošusiam bet kokiai situacijai. Socialinio darbo katedra atsižvelgiant į aplinkos ir klientų poreikius, III kurso Socialinio darbo ištęstinių studijų studentams įtraukė naują dalyką – LPD/Lietuvių gestų kalbą.

Gestų kalba ne tik svarbi socialiniam darbuotojui kaip komunikacijos priemonė, bet itin svarbi ir visuomenėje – keliant gestų kalbos prestižą, o ypatingai Lietuvoje. Lietuvių gestų kalbos dėstytojas M. Balaišius š. m. kovo 28 d. pakvietė Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Socialinio darbo katedros studentus paskaitas praleisti kitaip, supažindindamas su Lietuvos gestų kalbos vertimo Kauno teritoriniu skyriumi, Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centru bei VŠĮ Kauno kurčiųjų centru.

Lietuvių gestų kalbos vertimo centre Kauno teritoriniame skyriuje studentai sužinojo apie padalinio paslaugas – gestų kalbos vertimą Kauno ir Marijamolės apskrityse bei padalinio siekiamybes – gerinti informacijos prieinamumą kurtiesiems. Po apsilankymo Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre, studentai sužinojo apie mokinių turinčių klausos sutrikimą galimybes įgyti pagrindinį išsilavinimą, apie vykdomas ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ir pagrindinio ugdymo programas, totaliosios komunikacijos, žodiniu ar dvikalbiu kurčiųjų ugdymo metodus.

Nukeliavę į VŠĮ Kauno kurčiųjų centrą studentai buvo supažindinti, su galimybėmis, kurios teikiamos asmenims, turintiems klausos negalią. Kauno kurčiųjų centre teikiamos informavimo ir konsultavimo, psichologo, tarpininkavimo, socialkutūrinės, asmeninio asistento, kompiuterinio raštingumo paslaugos. Po intensyvios ir įspūdžių kupinos dienos, studentai liko patenkinti ir džiaugėsi galėdami susipažinti su gestų kalbos ir kurčiųjų centrais. Studentai prisipažino, jog anksčiau nežinojo kokios plačios veiklos ir ugdymo galimybės suteikiamos  žmonėms, turintiems klausos sutrikimą.