Gražia tradicija tampa bendradarbiavimas tarp Kauno kolegijos Medicinos fakulteto ir VŠĮ Kauno Panemunės socialinės globos namų. Šį kartą Slaugos katedros dėstytoja Dalė Smaidžiūnienė su trečio kurso BPS studijų studentėmis pravedė edukacinį seminarą senjorams „Vitaminų, mineralų ir kitų maistinių medžiagų vartojimas senyvo amžiaus asmenims“. Studentėms tai yra gera teorinių žinių taikymo praktikoje patirtis bei geras praktinis pavyzdys kaip galima kūrybiškai pažvelgti į, atrodytų, gana teorinę užduotį.

Viena iš slaugytojo užduočių yra rūpintis pacientų mityba, todėl būsimieji bendrosios praktikos slaugytojai turi išmanyti šią sritį. Vyresnio amžiaus žmonėms būdingi mitybos įpročių, suvokimo apie valgymo veiklą pakitimai: kai per daug ar per mažai valgoma, vartojama per mažai skysčių, trūksta kalio, folinės rūgšties, vitaminų D ir C ir kt. Seminaro metu studentės globos namų gyventojams pasakojo apie vaisių ir daržovių naudą, kokių medžiagų gaunama valgant konkrečius produktus. Studentės gamino glotnius vaisių/jogurto kokteilius, per klausimus seneliams pasakodamos apie kiekvieno kokteilio privalumus.

         

Buvo patiekti trijų rūšių kokteiliai: oranžinis – imunitetą ir regėjimą stiprinantis (morkos, imbieras kokoso pienas ir jogurtas),  žalias – vitaminų bomba, skatinantis žarnyno veiklą, turintis daug vitaminų ir mineralų (špinatai, jogurtas, šalavijo sėklos, agurkas, riešutai) ir desertinis rožinis (avietės, šilauogės, bananai, jogurtas), kurį ragaudami senjorai gavo vitaminų bei mineralų ir, nors kokteilis buvo saldus, jį galėjo gerti net sergantys diabetu.

                           

Tokios studentų viešnagės socialinės globos namų gyventojams ne tik skatina jų užimtumą, bet ir gerina jų kognityvines funkcijas, mažina depresiją, o studentėms – tai unikali savanorystės patirtis.