Pasaulinė supratimo apie antibiotikus savaitė (lapkričio 14–20 d.) buvo inicijuota Pasaulio sveikatos apsaugos organizacijos ir pradėta rengti 2015 m. Jos metu organizuojama daug švietėjiškų renginių. Jau keletą metų Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Medicinos technologijų ir dietetikos katedros lektorės Albina Vaičiulevičienė ir Angelika Putramentienė organizuoja seminarus Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre tema “Antibiotikus vartok racionaliai”. Šiais metais seminaras vyko lapkričio 19 d.

Jo tikslas – informuoti Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro mokinius apie didėjantį mikrobų atsparumą antibiotikams ir paraginti juos vartoti tik paskyrus gydytojui.

Lektorė Albina Vaičiulevičienė supažindino seminaro dalyvius su antibiotikų atradimo istorija, jo atradėju biologu – farmakologu A. Flemingu, kuris 1945 m. buvo apdovanotas Nobelio premija. A. Vaičiulevičienė priminė, kokia grėsmė ištinka visuomenę, kuomet antibiotikai pradedami vartoti be gydytojo paskyrimo, neracionaliai. Pasak dėstytojos: – „kovoje už išlikimą, dauguma mikroorganizmų įgyja atsparumą antibiotikams – tai patampa Pasauline grėsme“. Dėstytoja A.Putramentienė praktiškai pademonstravo mikrobų jautrumo antibiotikams nustatymą, įvertinimo principą, kaip parenkami antibiotikai infekcinių ligų gydymui.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras teigia, kad: „kiekvienas žmogus – gydytojas, skiriantis antibiotikus, sveikatos politikas, planuojantis ir įgyvendinantis strategijas, gyventojas, vartojantis antibiotikus, – turi prisiimti atsakomybę dėl šių vaistų efektyvumo išsaugojimo“.

Renginys nustebino klausytojų gausa, moksleivių žingeidumu. Po pranešimų ir praktinio užsiėmimo vyko diskusija, kurios metu moksleiviai pateikė daug klausimų, į kuriuos išsamiai atsakė lektorės.

Moksleiviai ir jų dėstytojai pareiškė norą tęsti bendradarbiavimą, surengiant bendrą renginį, skirtą AIDS dienai paminėti.

 

Parengė: A. Putramentienė