Ar žinote, kad mūsų mintys, jausmai, žodžiai, malda keičia vandens struktūrą? Japonų mokslininko Masaru Emoto tyrimų sritis – planetos vanduo. Atlikdamas tyrimus su vandeniu jis nustatė, kad minčių ir emocijų veikiamas stingstantis vanduo suformuoja atitinkamai „gražius“ ir „tvarkingus“ arba „negražius“ bei „chaotiškus“ kristalus. Vanduo, pasak mokslininko, ne tik visos gyvybės šaltinis ir pagrindas, bet ir ta substancija, kuri subtiliai reaguoja į žmogaus sąmonės energiją, atspindėdama dvasinę žmonijos būseną. Kelių populiarių knygų apie vandens kristalus autorius sako, kad išvalę dvasią, drauge išvalysime planetos vandenį.

Trečio amžiaus universiteto studentams skirto renginio metu Kauno kolegijos Reabilitacijos katedros lektorė Laura Baumann skaitė pranešimą apie Masaru Emoto atliktus tyrimus su vandeniu. Žmogaus kūną sudaro apie 70% vanduo, kaip ir visą mūsų planetą didžiąja dalimi sudaro vanduo, todėl mokslininko gauti rezultatai yra revoliuciniai, nes leidžia visai kitaip pažvelgti į žmogaus, aplinkos apsaugos ir taikos išsaugojimo problemas.  Laura Baumann pritaria, kad žmogui kaip ir vandeniui reikalinga cirkuliacija – judesys neatsiejamas nuo geros savijautos.

Todėl po pranešimo dėstytoja parodė mankštą viršutinei kūno daliai, kuriai atlikti nebūtina jokių specialių priemonių ar vietos. Pasportavus, nusidriekė eilė norinčių išsitirti kūno audinių sudėtį – juk įdomu žinoti, kiek to vandens turime? Padedant Reabilitacijos katedros vedėjai Mildai Gintilienei ir pirmo kurso Kineziterapijos programos studentėmis Karolinai Marcinkevičiūtei bei Kotrynai Palšauskaitei Trečio amžiaus universiteto klausytojams atlikti vertinimai: kūno audinių analizė bei pusiausvyros tyrimas su Y Balance platforma.