Medicinos fakultete – graži tradicija kiekvieną pavasarį organizuoti studentų  tiriamųjų darbų konferenciją. Šiais metais, kuriais yra minimas Valstybės šimtmetis, konferencija buvo atidaryta tautinių šokių kolektyvo „KauKas“ ritmu. Plenarinėje renginio dalyje Medicinos fakulteto studentus, dėstytojus ir svečius pasveikino Kauno kolegijos direktoriaus pavaduotojas komunikacijai Antanas Vaidelys. Jis visiems palinkėjo, kad „plėsti savo žinias galima tik žiūrint tiesiai į akis savo nežinojimui“. Pavaduotojas sakė,  kad svarbu nenustoti klausinėti ir neprarasti  žingeidumo.

Pirmąjį pranešimą pristatė gydytoja Regina Valatkienė, kuri chronologiškai aptarė studentų tiriamųjų darbų konferencijos ištakas bei raidą. Garbi viešnia paminėjo, kad pranešimų tematikos tiek prieš 50 metų, tiek dabar yra panašios – tai yra apie virusus, mikrobinę taršą, rengiamų sveikatos priežiūros specialistų veiklos sferas skirtingose asmens sveikatos priežiūros įstaigose, bet skiriasi tik pranešimų pristatymui naudojamos technologijos. Konferencijos darbas vyko 6 sekcijose. Pranešimus rengė visų 12 studijų programų II– III kursų studentai, absolventai bei svečiai iš Šiaulių valstybinės kolegijos, Lietuvos sporto universiteto.

Studentų tiriamuosiuose darbuose buvo analizuojama mikrobiologinė žaislų ir kitų objektų tarša vaikų darželiuose, gyventojų požiūris į farmakologinį budrumą, būsimų medikų požiūrį į farmacinę rūpybą, akademinį nesąžingumą, nereceptinių ir vaistinių preparatų reklamą bei žinias taikant pradinį vaikų gaivinimą. Įdomu buvo klausyti pranešimų apie teatrinio užimtumo svarbą dirbant su psichinę negalią turinčiais asmenimis,  cheminių šveitiklių poveikį pažeistai odai, tirpios kavos bei medaus antibakterinį poveikį. Sekcijose klausytojai galėjo sužinoti: apie aplinkos pritaikymą Kauno mieste, maudyklų mikrobinę taršą ne tik Kauno apskrityje, bet ir Šaliuose, Jurbarke, moksleivių nuomonė apie kosmetinių priemonių ir procedūrų galimybes, triukšmo lygį Kauno sporto salėse.

Konferencijos pabaigoje sekcijų moderatoriai apibendrindami pranešimus  teigė, kad studentų atlikti taikomieji tyrimai yra įdomūs, aktualūs, reikšmingi bei išsiskiria savo tiriamųjų grupių įvairove. Daugumos III kurso studentų atlikti tyrimai taps baigiamaisiais darbais.

Medicinos fakulteto prodekanė Eglė Stasiūnaitienė, įteikdama konferencijos dalyviams  pažymėjimus ir knygas,  palinkėjo, kad  tiriamoji veikla taptų neatsiejama jų, kaip sveikatos priežiūros specialistų, darbo dalimi.