Gegužės 16 dieną Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Reabilitacijos katedros II kurso kineziterapijos programos studentai bei Erasmus studentai iš Ispanijos, su dėstytoja Ligita Simonaitiene Kauno “Paparčio” pradinėje mokykloje atliko aštuonių 1 – 4 klasių moksleivių laikysenos vertinimą. Iš viso buvo įvertinti 168 moksleiviai – dvi pirmokų, keturios antrokų klasės, viena trečiokų ir viena ketvirtokų klasė. Buvo įvertinta moksleivių kūno laikysena: žiūrint iš priekio, nugaros ir iš šono, pagal W.W.K. Hoeger laikysenos vertinimo skalę.

Pagal gautus rezultatus, didžiausią pakitusios laikysenos dalį sudaro pečių aukščio skirtumai – šį rodiklį gali sąlygoti neergonomiškas kuprinės nešiojimas. Nemažai vertintų moksleivių turi galvos pasvirimą į priekį, daugeliui vaikučių stebėtas dubens šoninis pasvirimas, padidėjusi krūtininės dalies kifozė, juosmeninės dalies lordozės padidėjimas, taip pat X ir O kojų formas. Labai svarbu tokius laikysenos pakitimus laiku pastebėti ir skatinti prevenciją.

Idealiai taisyklinga laikysena gali džiaugtis tik 8 vaikučiai iš visų vertintų moksleivių. Moksleiviams buvo parengtos individualios rekomendacijos: kurias raumenų grupes stiprinti, kurias tempti, kokia fizine veikla užsiimti. Šias rekomendacijas kartu su laikysenos vertinimo rezultatais klasės auklėtojos pateikė tėveliams. Kiekvienas moksleivis buvo supažindintas su kineziterapijos programa, kaip taisyklingai atlikti pratimus namuose. Buvo pateiktos fizinio aktyvumo rekomendacijos ugdant taisyklingą laikyseną, raumenų jėgą bei ištvermę.

Studentams tai buvo puiki darbo su didelėmis vaikų grupėmis patirtis, o mokyklos bendruomenei – pateikta naudinga informacija, kaip gerinti moksleivių laikyseną.