Donorystė – socialinis reiškinys, kai žmogus savanoriškai suteikia ar aukoja savo kraują, kaulų čiupus ir organus pacientams gydyti ar jų gyvybei gelbėti. Neatlygintina kraujo donorystė – saugiausia ir etiškiausia, kuri remiasi savanoriškumo, anonimiškumo ir nesavanaudiškumo principais. Kraujo kasdien laukia šimtai pacientų.

Tik kraujo donorų dėka Lietuvoje per metus dešimtys tūkstančių ligonių gali pakilti iš ligos patalo ar nepasiduoti ligai ir keli tūkstančiai žmonių išvaduojami iš mirties.

Kūdikiui reikia kelių šlakelių kraujo, kraujuojančiai gimdyvei – net kelių dešimčių donorų kraujo, o sergantiems hemofilija ir kelių šimtų…Vienas šviesiausių žmonijos protų popiežius Jonas Paulius II donorystę pavadino didžiausia žmogaus meilės žmogui išraiška, prilygino Kristaus aukai, nes šiuo atveju paaukojama dalelė savęs, kad išgyventų kitas žmogus…

Žmogaus kraujas yra unikalus, tad iki šiol jam nėra sukurta dirbtinio pakaitalo. Tai gyvas audinys, susidedantis iš daugybės mažų ląstelių ir dalelių, turinčių tam tikrą paskirtį. Pagrindinės sudedamosios kraujo dalys – kraujo plazma ir kraujo ląstelės: raudonieji (eritrocitai) ir baltieji kraujo (leukocitai) kūneliai ir kraujo plokštelės (trombocitai).  Bendras žmogaus organizme kraujo indų ilgis – vidutiniškai 100 000 kilometrų. 60 sekundžių – tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą. Per dieną kraujas perneša apie 700 litrų deguonies. Įvairios organizmui svarbios medžiagos yra ištirpusios kraujo plazmoje: ten telkiasi cukraus molekulės, kraujo riebalai, streso ir laimės hormonai, įvairūs medžiagų apykaitos produktai ir kelių rūšių kraujo ląstelės.

„Kraujui visuomet buvo priskiriama ypatinga galia ir simbolizmas. Įvairių kultūrų žmonės tikėjo, kad kraujas perduoda galias ir charakterio savybes, lemia išskirtinį paveldimumą, sutvirtina ryšius, lemia reiškinius, ateitį ir netgi likimus, stiprina tikėjimą ir pan. Posakis „mes esame vieno kraujo“ byloja, kad esame susiję tarpusavyje ir kad kiekvienas galime išgelbėti tą, kuriam šią akimirką mūsų pagalba suteiks viltį gyventi, – teigia Medicinos fakulteto dekanas gydytojas Julius Dovydaitis.

Kovo 8 d. ir 29 d. Medicinos fakultete vyko kraujo donorystės akcija, inicijuota Kauno klinikų kraujo centro. Fakulteto studentai, dėstytojai bei darbuotojai neatlygintinai dalinosi savo gerumu tapdami Kraujo donorais. Kiekvienas bendruomenės narys galėjo pasijusti svarbiais ir  reikalingais jų kraujo belaukiantiems.