„Make health happen 2019“- tai tarptautinė savaitė, kuri vyko Rygoje 2019 m. gegužės 13 – 17 dienomis, Latvijos universiteto, Rygos medicinos fakultete. Iš viso į šią tarptautinę savaitę atvyko 8 kitų šalių atstovai, tarp kurių, be Reabilitacijos katedros dėstytojos kineziterapeutės Rūtos Beitnaraitės, buvo  Turkijos, Graikijos, Vokietijos ir Čekijos atstovės. Tarptautinės savaitės atidarymo žodį tarė Slaugos katedros vedėja Linda Alondere. Po katedros vedėjos kalbos, sekė Tarptautinių ryšių koordinatorės Kristianos pasakojimas ir pristatymas apie fakulteto veiklą ir studijų programas. Kristina papasakojo, jog šiame fakultete jie turi tris studijų programas t. y. slaugos, gydytojų padėjėjų bei masažo ir hidroterapijos terapeutų. Iš viso šiame fakultete studijuoja 532 studentai. Po Kristianos pristatymo, kiekvienos šalies atstovas turėjo pristatyti savo atstovaujamą instituciją. Pasidalinus žiniomis apie savo institucijas, pirmos dienos programa buvo baigta.

Antrąją tarptautinės savaitės renginių dieną, vyko ekskursija po Rygos rytų universitetinę ligoninę, kurioje svečiai lankė kardiologijos, toksikologijos bei operacinių skyrius. Ši ligoninė yra viena didžiausia Latvijoje, kuri per metus aptarnauja maždaug 80000 tiek stacionarinių, tiek ambulatorinių pacientų. Taip pat ši ligoninė turi moderniausią Baltijos šalyse radiologijos diagnostikos centrą. Toliau šios dienos ekskursiją tęsė Latvijos Nacionaliniame meno muziejuje. Šiame  muziejuje eksponuojami paveikslai tapyti tiek senųjų Latvijos menininkų, tiek šiuolaikinio meno meistrų. Taip pat muziejuje eksponuojamos šiuolaikinio meno skulptūros, kurtos Latvijos menininkų. Didelį įspūdį paliko terasa, esanti ant muziejaus stogo, nuo kurios atsiveria visos Rygos panorama.

Sekančią dieną laukė vizitas vaikų klinikinėje universitetinėje ligoninėje. Įėjus į ligoninės teritoriją visiškai nebuvo panašu, kad esama ligoninėje. Teritorijoje daug žalumos, vaikams įrengtos žaidimų aikštelės. Ligoninė įkurta 1899 metais, kai kurie ligoninės skyriai yra įsikūrę senuose, bet renovuotose pastatuose. Ši ligoninė per metus aptarnauja apie 160 tūkst. pacientų, tiek ambulatoriškai tiek stacionariai. Ligoninėje lankė priėmimo ir skubios pagalbos, traumų ir nudegimų, bei funkcinės diagnostikos skyrius. Šioje ligoninėje dėmesį atkreipė tai, kad eilėje pas gydytoją laukiantiems vaikams įrengta žaidimų lentos, kuriose pritvirtintos įvairios priemonės lavinančios smulkiąją motoriką. Po vizito vaikų ligoninėje laukė apžvalginė ekskursija laivu po Dauguvos upę. Šios ekskursijos metu pasižvalgyta po Rygos miestą iš kitos pusės.

Šios tarptautinės savaitės metu Rūta Beitnaraitė įgijo daugiau drąsos bendraujant anglų kalba, taip pat pamatė kaip vyksta ugdymas ir gydymas kitose šalyse, užmezgė ryšius su įdomiais žmonėmis iš Latvijos, Turkijos, Vokietijos, Graikijos ir Čekijos. Su visų šalių atstovėmis apsikeitė kontaktais ir pažadėjo viena kitai pakviesti į tarptautinius renginius vykstančius savose institucijose.