2024 m. vasario 23–25 d. „Žalgirio“ arenoje vyko bene didžiausia Lietuvoje sveikatinimo paroda „Sveikatos dienos 2024“, kurioje susirinko sveikatos ir grožio meistrai, atstovai ir entuziastai. Parodoje taip pat dalyvavo ir Kauno kolegiją atstovavo Medicinos fakulteto Slaugos katedros studentai ir dėstytojai dr. D. Gužauskas, V. Gutienė, V. Rastenienė ir R. Juozapavičienė, kurie mokė dalyvius pirmosios medicinos pagalbos veiksmų, pristatė kvalifikacijos tobulinimo programas sveikatos priežiūros specialistams bei Skubiosios medicinos pagalbos studijų programą.

Mokymų metu lektorė Virginija Gutienė kartu su Skubiosios medicinos pagalbos studijų programos studentais vedė pirmosios medicinos pagalbos teikimo ūmių situacijų metu kursą visuomenei. Pagalba ūmių būklių metu įvykus klinikinei mirčiai, užspringus ar esant kraujavimui – žiūrovams buvo pristatytos įvairios situacijos ir parodyti būdai, kokių veiksmų imtis ir elgtis nutikus nelaimei. Studentai taip pat demonstravo, kaip naudotis automatiniu išoriniu defibriliatoriumi.

Mokymų metu dalyviai, padedant lektoriams ir studentams, turėjo galimybę praktiškai išbandyti, kaip teisingai atlikti pradinį gaivinimą kūdikiui, vaikui ir suaugusiam žmogui. Taip pat dalyviai mokėsi atlikti teisingus veiksmus užspringimų atvejais. Susirinkusiems buvo aktualu išmokti kraujavimo stabdymo būdų, kaip uždėti spaudžiamąjį tvarstį, panaudoti turniketą ir pasidaryti jį iš pagalbinių priemonių esant masyviam kraujavimui.

Pirmosios medicinos pagalbos mokymai yra pagrindinis visuomenės sveikatos aspektas, kuris suteikia žmonėms gebėjimų ir žinių, reikalingų reaguoti į įvairias netikėtai ištikusias situacijas. Turint pirmosios medicinos pagalbos žinių žmonės gali teikti pagalbą svarbiu momentu, išgelbėti gyvybę ar sumažindami sužeidimų padarinius. 

Mokymai, kuriuose dalyvauja tiek lektoriai, tiek studentai, yra puikus būdas skleisti šią svarbią informaciją ir skatinti žmones tapti pasirengusiais reaguoti į skirtingas sveikatos krizines situacijas. Šie mokymai ne tik teikia praktines žinias, bet ir skatina bendradarbiavimą, dalyvavimą ir pasirengimą bendrai atsakomybei už sveikatą ir gerovę. 

Džiaugiamės matydami didelį dalyvių susidomėjimą ir įsitraukimą į šiuos mokymus, nes tai rodo pasiryžimą būti pasirengusiems reaguoti į bet kokias sveikatą ištikusias krizes. Tobulėdami ir įgydami daugiau žinių apie pirmąją medicinos pagalbą mes visi tampame stipresni ir pasirengę greitai ir efektyviai veikti bet kokiu nelaimės atveju.