2023 m. vasario 23 d. ryškiai ir skaniai šventė dietistai! Dietistų profesinė šventė išsiskiria tuo, jog joje būna daug skanaus maisto ir sporto. Ne išimtis ir šiais metais įvykusi Dietietikos studijų programos profesinė šventė.

Džiugiu padėkos ir pasveikinimo žodžiu šventę pradėjo Medicinos technologijų ir dietetikos katedros vedėja I. Viliušienė bei pirmo, antro ir trečio kurso studentų kuratorės.

Vėliau trečio kurso studentai padrąsino ir supažindino antrakursius bei pirmakursius, parodydami, kas jų dar laukia – pristatydami vaizdo filmuką, kuris apibendrino studentų trijų metų patirtį Kauno kolegijoje.

Neatsiliko ir antro kurso studentai, kurie surengė gyvo garso koncertą ir pristatė savo kūrybos dainą, kurioje atsispindėjo studentiškas gyvenimo džiaugsmai ir sunkumai, studijuojant Dietetikos programoje. Pirmakursiai pravedė edukacinę pamokėlę ir supažindino renginio dalyvius su vitaminais, papasakojo apie jų naudą ir kokiuose produktuose galime juos rasti.

„Po smagių pristatymų, atėjo laikas pasportuoti“, – tarė trečio kurso studentai ir į priekį pakvietė pirmo kurso studentus. Trečiakursiai nusprendė, kad be priesaikos tikru studentu netapsi, tad visiems pirmakursiams liepė pasiruošti ir atlikti „lentos“ pratimą, kurio metu aiškiai ir garsiai turėjo kartoti priesaikos žodžius. Iššūkis nelengvas, tačiau kiekvienas dietistas buvo įšventintas ir tapo tikru Dietetikos studijų programos studentu.

Susirinkę dalyviai ne tik sportavo, bet „keliavo“ į Lenkija ir Graikija, pasižiūrėti gražiausių vaizdų bei išgirsti kaip keliavusioms studentėm, su Erasmus programa, sekėsi užsienio šalyse. Pamiršti neliko ir dėstytojai, kurie buvo nominuoti ir apdovanoti pačiomis gražiausiomis ir šmaikščiausiomis padėkomis. O visus susirinkusius nustebino talentų gausa – sportuojančios, drąsios, ryžtingos, disciplinuotos studentės, atskleidė paslaptį, jog pasiekti aukščiausius rezultatus talento neužtenka, tam reikia įdėti daug sunkaus darbo ir pastangų.

Na, o kaip Dietistų profesijos šventė be maisto. Šventėje buvo surengtos tikrų tikriausios salotų gaminimo varžybos. Kiekvienas kursas išsirinko po du atstovus, kurie turėjo pagaminti pačias skaniausias salotas, nepamirštant apgalvoti maistingumo vertės ir vizualiai patrauklios išvaizdos. Po įnirtingos kovos, kuri truko 10 minučių, gražiausios ir pačių išradingiausių receptų salotos buvo pagamintos. Komisijos nariai atsakingai ragavo ir vertino kiekvienų salotų receptus, puikiai pritaikytus ingredientus ir padažus bei anonimiškai balsavo už jų nuomone, geriausias salotas. Suskaičiavus balsus, paaiškėjo, jog pačias geriausias salotas pagamino ir auksinius šokolado medalius laimėjo – antro kurso studentės.

 

Tačiau vakaras varžybomis nesibaigė, renginio kulminacijoje dalyvių laukė staigmena! Visus nuo kėdžių pakėlė ir tikrą šokių fiestą užkūrė, šokėja Gintarė. Daug juoko, keliasdešimtis minučių trukusi repeticija ir visi kaip vienas judėjo „salsa“ žingsneliu, sukurdami nuostabių sinchroniškų judesių (angl. flashmob) šokį.

„Su meile, apie profesija“, ne veltui tokia tema buvo pasirinkta Dietistų profesinėje šventėje. Čia –skambėjo juokas ir dainos, visi kartu rungėsi ir dalinosi maistu, šoko ir vakarą užbaigė šiltais pašnekesiais.