Medicinos fakultetas – ilgametes tradicijas puoselėjanti švietimo institucija. 

Šie baigiamieji mokslo metai pažymėti ypatingai. 37-ą kartą organizuojama jaunųjų tyrėjų sklaidos konferencija „MOKSLAS IR STUDIJOS: 2020“ vyko pirmą kartą nuotoliniu būdu, naudojant Google Hangout Meet vaizdo konferencijos įrankį. Tradicinis renginys skirtas paminėti gražiai sukakčiai – Kauno Kolegijos 20-čiui bei Medicinos fakulteto studijų 100-čiui. 

Respublikinėje nuotolinėje konferencijoje tiriamuosius darbus pristatė trylikos skirtingų studijų programų studentai bei pranešėjai ne tik iš Medicinos fakulteto, bet iš Lietuvos sveikatos mokslų bei Lietuvos sporto universitetų. Studentų konferencija subūrė 50 pranešėjus, kurie skirtingose sekcijose pristatė 54 pranešimus.

Plenarinėje renginio dalyje visus studentus ir pranešėjus sveikino Kauno kolegijos direktorius, Paulius Baltrušaitis, linkėdamas sėkmės skaitant įdomius ir turiningus pranešimus kiek neįprastu būdu. Pasveikino visus bendruomenės narius su Medicinos darbuotojų diena bei pasidžiaugė aktyviu studentų, absolventų dalyvavimu Karštojoje linijoje ir kitose savanoriškose veiklose.

Pirmąjį pranešimą plenarinėje konferencijos dalyje pristatė Nacionalinio vėžio instituto Imunologijos laboratorijos mokslo darbuotojas dr. Adas Darinskas. Biomedicinos mokslų daktaras, besidomintis ląstelių technologijomis, imunologija ir imunoterapija sergant vėžiu, autoimuninėmis ligomis, molekuliniais senėjimo mechanizmais, regeneracine medicina, genų ir audinių inžinerija. Sukaupęs didelę mokslinę patirtį mokslininkas pranešime kalbėjo apie kamienines ląsteles ir klinikinį jų panaudojimą. Pasak Ado Darinsko – virkštelės kraujo kamieninės ląstelės, pakankamai įdomus ir neįvertintas audinys, jis yra vertingas kai žinai ką su juo daryti. 

Plenarinio posėdžio pabaigoje, padėkojus gerbiamam svečiui už be galo įdomų pranešimą, visi svečiai ir pranešėjai buvo kviečiami prisijungti į virtualias 8 sekcijas, suskirstytas pagal tyrėjų analizuojamas sritis: Sveikatos priežiūros ir socialinio darbo specialistų profesinės veiklos tyrimai; Sveikatos priežiūros paslaugų efektyvumas; Sveikatai reikšmingi veiksniai ir jų tyrimai; Gyventojų sveikatos raštingumas – I,II dalis, Aplinka, mityba ir sveikata; Pažangūs metodai ir technologijos biomedicinoje; Fizinė, emocinė ir socialinė sveikata.

Tyrėjai klausytojus supažindino su sveikatos priežiūros specialistų informuotumu bei jų veiklos aktualijomis Lietuvoje ir užsienio šalyse, studentų nuomone apie dalyvavimą tarptautiniuose projektuose, jų profesijos identiteto vertinimu, gyventojams teikiamų paslaugų prieinamumu, jų efektyvumu. Besidomintys galėjo sužinoti apie dilgėlės bei garšvos antimikrobinį aktyvumą, bandymų su gyvūnais ir gyvūninės kilmės ingredientų bei jų alternatyvų naudojimą kosmetikos pramonėje, vitamino C poveikį odai, vegetarų maitinimosi ypatumus ar kineziterapijos poveikį žmogaus funkcinei būklei.

Išklausius visų pranešėjų konferencijos sekcijų moderatoriai pranešėjams negailėjo gražių žodžių. Jie teigė, kad konferencijai pasiruošta kruopščiai, atlikti tiriamieji darbai įdomūs, reikšmingi ir išsamūs bei išsiskiria savo tiriamųjų grupių įvairove. Studentai džiaugėsi, kad sulaukė pagalbos iš tiriamųjų darbų vadovų, kurie yra ilgametę patirtį turintys sveikatos priežiūros specialistai – Kauno kolegijos Medicinos fakulteto dėstytojai. Jų išsakytos pastabos pravers baigiamųjų darbų tobulinimui. Naudojant Google Hangout Meet vaizdo konferencijos įrankį sekcijose trikdžiai pasitaikė minimalūs. Kiekviena sekcija sulaukė nuo 13 iki 35 stebėtojų. 

37- ąją konferenciją vainikavo nuotoliniai plojimai. Pranešėjams bus įteikiami pažymėjimai ir knygos, o jų vadovams – padėkos.

 

 

Konferencijos video