Medicinos fakultetas – ilgametes tradicijas puoselėjanti švietimo institucija. Tradiciškai mokslo metus vainikavo jau 36 kartą organizuota jaunųjų tyrėjų rezultatų sklaidos konferencija. Respublikinėje konferencijoje dalyvavo studentai ne tik iš Kauno kolegijos Medicinos fakulteto, bet iš Klaipėdos valstybinės kolegijos ir Lietuvos sporto universiteto. Studentų konferencija subūrė 57 pranešėjus, kurie skirtingose sekcijose pristatė 52 pranešimus. Plenarinėje renginio dalyje Medicinos fakulteto studentus, dėstytojus ir svečius sveikino Medicinos fakulteto dekanas, gydytojas Julius Dovydaitis. Jis didžiavosi studentų ir jų tiriamųjų vadovų indėliu plėtojant mokslo taikomąją veiklą fakultete.

Pirmąjį pranešimą plenarinėje konferencijos dalyje pristatė sporto pedagogas, projekto „Sveikatos kalvė“ vadovas Vytis Zabulėnas. Lektoriaus išraiškingas, auditoriją įtraukiantis pranešimas „Senovės lietuvių sveikatos samprata ir dabartis“ nepaliko nė vieno abejingo auditorijoje. „Sveikatos kalvės“ įkūrėjas konferencijos dalyvius sugrąžino prisiminimais į senovės lietuvių pasakas, posakius, naudojamus epitetus apibūdinančius „sveiką žmogų“, „sveikatą“. Pasak Vyčio Zabulėno, – „Sveikas=Stiprus=Išmintingas”. Jo nuomone kiekvienas žmogus ar organizacija turėtų nedaryti keturių nuodėmių koduotų klausimuose: “ko meluoji, ko bijai?, ko pyksti?, ko neklausi? “.

Po plenarinės konferencijos dalies su puikia nuotaika konferencijos dalyviai skubėjo į 8 sekcijas, suskirstytas pagal tyrėjų analizuojamas sitis: Studentų žinios, nuomonė bei jų sveikata; Sveikatos priežiūros specialistų veikla; Sveikatos priežiūros paslaugų efektyvumas; Sveikatai reikšmingi veiksniai ir jų tyrimai; Gyventojų sveikatos raštingumas; Aplinka, mityba ir sveikata; Pažangūs metodai ir technologijos biomedicinoje; Fizinė, emocinė ir socialinė sveikata.

Tyrėjai klausytojus supažindino su sveikatos priežiūros specialistų informuotumu bei jų veiklos aktualijomis Lietuvoje ir užsienio šalyse, studentų nuomone apie dalyvavimą tarptautiniuose projektuose, jų profesijos identiteto vertinimu, gyventojams teikiamų paslaugų prieinamumu, jų efektyvumu atskiroms organizmo sistemoms. Klausytojai galėjo sužinoti apie mobiliųjų telefonų ekranų mikrobinę taršą, kremo su bičių vašku poveikį odai, mitybos įpročių įtaką cholesteroliui, veiksnius lemiančius vaistinių preparatų pasirinkimą, o būsimieji kineziterapeutai pristatė tyrimų rezultatus apie skirtingų prietaisų, treniruoklių pritaikymo galimybes, jų efektyvumą reabilitacijos procese. Sekcijoje „Aplinka, mityba ir sveikata“ galima buvo sužinoti apie moliūgų sėklų antioksidacinį poveikį, vaisių antimikrobines savybes, sveiko maisto pasirinkimo galimybes. Būsimi medikai tyrinėjo ir gyventojų sveikatos raštingumą, vertindami moterų nuomonę apie retinolio poveikį odai, jų nuomonę apie vaistų vartojimą, moterų nuomonę apie kosmetikos priemones ir procedūras.

Konferencijos pabaigoje sekcijų moderatoriai apibendrindami pranešimus  teigė, kad studentų atlikti taikomieji tyrimai yra įdomūs, aktualūs, reikšmingi bei išsiskiria savo tiriamųjų grupių įvairove.

Konferencija buvo vainikuota pranešėjų ir jų tiriamųjų darbų vadovų apdovanojimais: pranešėjams buvo įteikiami pažymėjimai ir knygos, o jų vadovams – padėkos.

Palydėdami vieni kitus plojimais už puikiai visų pristatytus tyrimų rezultatus, vieni kietiems linkėjo susitikti kitais metais tuo pačiu laiku tokiame puikiame renginyje…