Viena iš svarbiausių Kauno kolegijos 2021-2025 m. strateginės veiklos krypčių – kolegijos veiklos tarptautiškumo didinimas, todėl kolegijos dėstytojų įsitraukimas į tarptautinę veiklą yra ypač svarbus.

Kauno kolegijos Medicinos fakulteto slaugos katedros lektorės Alina Liepinaitienė, dr. Daiva Bartušienė, kartu su akušerijos studijų programos studentais Gina Rutkauskaite, Gintare Janulaityte, Evelina Andriušaityte ir Brigimantu Kontrimu 2023 m. sausio 9 – 13 d. lankėsi Novia Universitete, Vaasa (Suomija).

 

Išvykos metu akušerė, slaugos katedros lektorė Alina Liepinaitienė skaitė teorines paskaitas akušerijos studentams apie saugų aromaterapijos naudojimą nėštumo, gimdymo bei žindymo metu. Taip pat studentai turėjo galimybę padiskutuoti, kaip pagaminti natūralios sudėties, tinkamus naudoti tiek nėštumo, tiek laikotarpiu po gimdymo kvepalus bei aliejų mišinius masažui.

Studentams ypač gilų įspūdį paliko susipažinimas su naujais, neišbandytais ir jų šalyje nežinomais nefarmakologiniais gimdymo skausmo malšinimo būdais (akupunktūra, akupresūra, aromaterapija).

Lektorė dr. Daiva Bartušienė pristatė antropologijos ir sveikatos sociologijos ypatybes akušerijoje. Studentams gilų įspūdį paliko lektorės gebėjimas įtraukti studentus į diskusiją, o antropologijos ir sveikatos sociologijos problemos akušerijoje suteikė tiek studentams, tiek Suomijos akušerijos studijų programos lektoriams minčių, kad sveikatos priežiūros grandyje dirba ne tik sveikatos priežiūros specialistai, tačiau čia vyrauja ir daug socialinių problemų.

Išvykos metu buvo aptartos tarptautiškumo galimybės tarp aukštųjų mokyklų, pasidalinta patirtimi apie išvykusių/atvykusių studentų atsiliepimus apie profesinės veiklos praktikas. Buvo aptartos Suomijos akušerių sąjungos bei Lietuvos akušerių sąjungos bendradarbiavimo galimybės.

Išvykoje dalyvavę studentai turėjo galimybę mokytis simuliacijų klasėse, teikė pagalbą moterims petukų distocijos atveju bei esant tikrajai sėdyninei pirmeigai. Studentai džiaugėsi galėdami įsitraukti į studijas kartu su Suomijos akušerijos studijų programos III kurso studentėmis.

Tačiau viena įdomiausių patirčių, kurias įvardijo lektorės bei studentai – galimybė praktikuotis Suomijos universiteto ligoninės akušerijos klinikoje. Čia išvykos dalyviai turėjo galimybę pamatyti vykdomą akušerinę praktiką, susipažinti su gimdymo vandenyje, saunoje galimybėmis.

Tarptautinis mobilumas skatina kurti glaudžius ir bendradarbiavimu paremtus santykius tarp skirtingų aukštųjų mokyklų užsienio šalyse, o studentų įtraukimas didina studentų motyvaciją studijoms bei tolimesnei karjeros plėtotei.