Šių metų spalio 26–29 dienomis Graikijoje, Vravrona regione vyko 7-tasis Europos akušerių asociacijos organizuotas kongresas, kurio metu dalyvavo daugiau nei 2 tūkstančiai akušerių iš viso pasaulio.

Keturias dienas trukusio kongreso metu akušerė, Lietuvos akušerių sąjungos viceprezidentė, Kauno kolegijos lektorė, Respublikinės Šiaulių ligoninės direktoriaus patarėja Alina Liepinaitienė ne tik pristatė tarptautinių projektų, kuriuose dalyvauja, tyrimų rezultatus, bet kartu buvo pakviesta atstovauti Lietuvą ir Baltijos šalis kaip techninė konsultantė ruošiant akušerius.

Ypatingas dėmesys techninių konsultantų susirinkimo metu buvo skiriamas akušerių profesinei praktikai bei siekiui, kad bent 10 proc. šalių akušerių vykdytų ir/arba akademinę veiklą, todėl susirinkimo pabaigoje numatyti pokyčiai bei siūlymai buvo pristatyti Europos Parlamento atstovams, o rezoliucijos punktai buvo įtraukti į Europos Sąjungos akušerių rengimo direktyvą (šis dokumentas yra vienas svarbiausių ruošiant akušerius aukštojo mokslo institucijose).

Tai – didžiulis įvertinimas ne tik akušerių bendruomenei, bet ir Lietuvos akušerių sąjungai bei visai Lietuvai. Kongreso metu vyko atskiras techninių konsultantų iš viso pasaulio susirinkimas, o šiame susirinkime pasaulio akušerius atstovavo vos 15 pasaulio šalių. 

Džiugu, kad Lietuvos akušerių nuomonė gali būti išgirsta ne tik nacionaliniu, bet ir tarptautiniu mastu!