Svarbi Kauno kolegijos 2021-2025 m. strateginės veiklos krypčių – kolegijos veiklos tarptautiškumo didinimas, todėl kolegijos dėstytojų įsitraukimas į tarptautinę veiklą ypač svarbus.

Kauno kolegijos Medicinos fakulteto slaugos katedros lektorė Alina Liepinaitienė 2022 m. gegužės 31 d. – birželio 14 d. lankėsi Atėnuose (Graikijoje). Čia lektorė dalinosi mokslu pagrįstomis žiniomis apie integralųjį sveikatinimą (akupunktūra, aromaterapija, akupresūra).

Dviejų savaičių išvykos metu akušerė, slaugos katedros lektorė Alina Liepinaitienė skaitė teorines paskaitas akušerijos studentams apie saugų aromaterapijos naudojimą nėštumo, gimdymo bei žindymo metu, studentai buvo supažindinti su akupunktūros bei akupresūros galimybėmis nėštumo, gimdymo bei pogimdyminiu laikotarpiais. Taip pat studentai turėjo galimybę patys pasigaminti natūralios sudėties, tinkamus naudoti tiek nėštumo, tiek laikotarpiu po gimdymo kvepalus bei aliejų mišinius masažui. Studentams ypač gilų įspūdį paliko susipažinimas su naujais, neišbandytais ir jų šalyje nežinomais nefarmakologiniais gimdymo skausmo malšinimo būdais (akupunktūra, akupresūra, aromaterapija).

Išvykos metu buvo aptartos tarptautiškumo galimybės tarp aukštųjų mokyklų, pasidalinta patirtimi apie išvykusių/atvykusių studentų atsiliepimus apie profesinės veiklos praktikas. Taip pat lektorė įsitraukė į tarptautinius tyrimus apie mergaičių lytinę sveikatą bei moterų patiriamą akušerinį smurtą gimdymo metu. Kolegos iš Graikijos buvo įtraukti į IMAgiNE EURO projektą, kuriame Lietuvos darbo grupei vadovauja Alina Liepinaitienė. Be visa ko, buvo aptartos Graikijos akušerių sąjungos bei Lietuvos akušerių sąjungos bendradarbiavimo galimybės.

Tačiau viena įdomiausių patirčių, kurias įvardijo A. Liepinaitienė – galimybė praktikuotis Graikijos universiteto ligoninės akušerijos klinikoje. Čia lektorė turėjo galimybę ne tik susipažinti su gydymo įstaiga, bet ir su gimdymo priežiūros planu, stebėti gimdymus bei įvertinti Graikijos kolegų atliekamų sveikatos priežiūros paslaugų kokybę gimdymo stacionare.