Šių metų lapkričio 15–16 dienomis Bergene, Norvegijoje, vyko Šiaurės ir Baltijos šalių akušerių tinklo „Nordejordemodern“ susitikimas, kuriame dalyvavo Kauno kolegijos Slaugos katedros lektorė Alina Liepinaitienė. Šiuo metu tinklą vienija 16 Šiaurės ir Baltijos šalių institucijų. Lietuvą atstovauja Kauno kolegija.

Susitikimas organizuojamas kasmet aptariant pagrindinius metų įgyvendintus siekius, pasiektus rezultatus bei planuojant tolimesnes tinklo veiklas. Praėjusių metų eigoje tinklo partneriai įgyvendino daug veiklų, susijusių su akušerija:

  • parengtas projektas, į kurį buvo įtraukti 23 studentai iš skirtingų šalių, rengiančių savo baigiamuosius darbus; 
  • buvo įgyvendinta ypač sėkminga tarptautinė konferencija Lietuvoje, Kaune, kurią organizavo Slaugos katedros lektorė Alina Liepinaitienė su organizacine komanda Kauno kolegijoje; 
  • įvykdyta daugiau, nei 28 mobilumai tarp skirtingų šalių, tad buvo daugiau nei 40 studentų, atlikusių mainus akušerinėje praktikoje skirtingose šalyse; 
  • taip pat buvo sustiprintas tinklo bendradarbiavimas su Skandinavijos salose įsikūrusiomis ligoninėmis, kuriose teikiama akušerinė priežiūra moterims.

Susitikimo metu taip pat buvo diskutuojama, dalijamasi patirtimi apie tinklo akušerių įvykdytą projektą „How to protect Normal Birth“ bei parengtos dvi mokslinės publikacijos iš gautų tyrimo duomenų. Tyrimo rezultatais bus pasidalinta dar šiais metais, kuomet bus paviešintos mokslinės publikacijos.

Akušerių tinklo susitikimo metu taip pat buvo parengta nauja paraiška tolimesniam mokslinių tyrimų akušerijoje vykdymui. Planuojama tyrimą apie „Sveiką nėštumą ir gimdymą“ vykdyti 3 metus renkant skirtingų šalių akušerijos studentų nuomonę bei patirtis normalaus gimdymo metu ir kaip studentai suvokia „sveiką nėštumą ir gimdymą“.

Dvi dienas trukusio susitikimo metu akušerės taip pat turėjo galimybę aplankyti naujai įsikūrusią Bergeno ligoninę, kurioje yra priimami tik mažos rizikos gimdymai, o visa akušerinė priežiūra organizuojama išskirtinai akušerių. 

Per dvi dienas sukaupta patirtis ir bendrystė rodo, koks yra svarbu bendravimas ir bendradarbiavimas ne tik nuotoliu, bet ir gyvais susitikimais, kurie būna be galo produktyvūs ir motyvuojantys dirbti akušerijos mokslo srityje toliau.